„Naujos kartos darželis - ikimokyklinis ugdymas XXI amžiuje“

 

Projektas „Naujos kartos darželis - ikimokyklinis ugdymas XXI amžiuje“ baigėsi

2015-06-24

 

2015 m. birželio 24 d. Ostravoje (Čekija) įvyko baigiamoji projekto „Naujos kartos darželis - ikimokyklinis ugdymas XXI amžiuje“ konferencija. Konferencijos metu projekto vykdytojas - kalbų mokykla „Hello“ padėkojo visoms užsienio ugdymo įstaigoms - mentorėms už suteiktą galimybę čekų pedagogams stažuotis jose ir išreiškė norą ir toliau bendradarbiauti ateityje. Stažuotes organizavusioms ugdymo įstaigoms buvo įteikti pažymėjimai, patvirtinantys jų dalyvavimą ES finansuotajme projekte.

 

Antrasis Čekijos darželių direktorių vizitas mūsų ugdymo įstaigoje

2015-04-07

 

2015 m. balandžio 14-16 d.mūsų darželyje lankėsi jau antroji ikimokyklinių ugdymo įstaigų vadovų delegacija iš Čekijos pagal Ostravos kalbų mokyklos Hello parengtą ir Europos Sąjungos finansuotą projektą „Naujos kartos darželis - ikimokyklinis ugdymas XXI amžiuje“. Darželių direktorės Martina Raková, Alena Píchová, Ingrid Kysucká ir Zdeňka Hýžová domėjosi ne tik administracinio darbo ypatumais, bet ir ugdymo procese naudojamais metodais ir priemonėmis, naujovėmis ikimokykliniame ugdyme ir projektine veikla. Kolegės iš Čekijos ne tik stebėjo mūsų darželio pedagogių - vyr. auklėtojos B. Bracevičienės, vyr. meninio ugdymo pedagogės A. Norkūnienės, vyr. auklėtojos V. Labanauskienės ir vyr. priešmokyklinio ugdymo pedagogės D. Remeikienės vedamas veiklas, bet ir turėjo galimybes apsilankyti Užvenčio ir Tytuvėnų lopšeliuose-darželiuose, apžiūrėti jų patalpas bei pabendrauti su šių ugdymo įstaigų vadovėmis A. Popoviene ir D. Žilinskiene bei pavaduotojomis V. Graževičiene ir I. Levickiene ir palyginti švietimo sistemų panašumus ir skirtumus, privalumus ir trūkumus. Tytuvėnų lopšelyje-darželyje viešnios taip pat stebėjo vyr. auklėtojos R. Šivickienės vedamą projekto „Futboliukas“ veiklą, į kurią įtraukė ir užsiėmimą stebėjusias pedagoges iš Čekijos.

Aptardamos „Kūlverstuko“ ir Tytuvėnų lopšeliuose-darželiuose stebėtas veiklas, Čekijos ikimokyklinių ugdymo įstaigų vadovės džiaugėsi užsiėmimus vedusių pedagogių kūrybiškumu ir iniciatyvumu, gebėjimu sudominti ugdytinį bei šiuolaikiškų ugdymo priemonių ir metodų naudojimu užsiėmimuose. Viešnias maloniai nustebino ir  ugdytiniai, kurie aktyviai dalyvavo veiklose.

Vizito mūsų ugdymo įstaigoje metu projekto dalyvės aplankė Užvenčio dvaro malūną, Užvenčio kraštotyros muziejų, Tytuvėnų regionino parko lankytojų centą, apžiūrėjo Tytuvėnų bažnyčią ir vienuolyną, Kryžių kalną ir Šiluvos įžymybes - Švč. Mergelės Marijos Gimimo baziliką ir Apsireiškimo koplyčią.

Vizito metu viešnias lydėjo Hello projektų vadovė Hana Hlaváčková. Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelis-darželis yra priimančioji projekto „Naujos kartos darželis - ikimokyklinis ugdymas XXI amžiuje“ organizacija Lietuvoje. Projekto koordinatorė – Irina Paradnikaitė-Abromavičienė.

Antrojo pedagogių iš Čekijos vizito akimirkas galite pamatyti čia.

 

Čekių pedagogių vizitas „Kūlverstuko“ l.-d. Projektas „Naujos kartos darželis - ikimokyklinis ugdymas XXI amžiuje“

2014-12-01
 

Š.m. lapkričio 24-28 d. „Kūlverstuko“ lopšelyje-darželyje lankėsi 4 ikimokyklinio ugdymo pedagogės iš Čekijos pagal kalbų mokyklos Hello parengtą ir Europos Sąjungos finansuotą projektą „Naujos kartos darželis - ikimokyklinis ugdymas XXI amžiuje“. Ikimokyklinių ugdymo įstaigų direktorės Zuzana Novakova ir Jarmila Vanova domėjosi Lietuvos ikimokyklinių ugdymo įstaigų finansavimu bei darbo organizavimu, o logopedė spec. pedagogė Sonia Gabrysova ir mokytoja Hana Hekerova - ugdyme taikomais metodais, priemonėmis, IKT ir projektinių veiklų naudojimu ir taikymu ugdymo procese. Kolegės iš Čekijos stebėjo mūsų darželio pedagogių - vyr. auklėtojos D. Klimienės, priešmokyklinio ugdymo pedagogės metodininkės S. Šliožienės, auklėtojos metodininkės V. Razminaitės bei neformalaus ugdymo pedagogės D. Pocevičienės veiklas, lankėsi Tytuvėnų lopšelyje-darželyje ir stebėjo tytuvėniškių pedagogių vedamus užsiėmimus.

Čekų pedagogės pasidžiaugė gražia ir estetiška mūsų darželio aplinka, ugdymo priemonėmis aprūpintomis grupėmis, plačiai įstaigoje vystoma projektine veikla. Didelį įspūdį viešnioms paliko Lietuvoje aplankytos vietovės - Kryžių kalnas, Tytuvėnų vienuolyno ansamblis, Šiluvos bažnyčia ir koplyčia. 

Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelis-darželis yra priimančioji projekto „Naujos kartos darželis - ikimokyklinis ugdymas XXI amžiuje“ organizacija Lietuvoje. Projekto koordinatorė – Irina Paradnikaitė-Abromavičienė.

Pedagogių iš Čekijos vizito akimirkas galite pamatyti čia.

 

 

 
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas