eTwinning projektinė veikla įstaigoje

 

„Kūlverstuko“ lopšelis-darželis - ŠMPF eTwinnng kokybės konkurso laureatas

2014-11-25 10:52

2014 m. lapkričio 12 d. Vilniuje įvyko tradicinis Švietimo mainų paramos fondo Kokybės konkurso apdovanojimų renginys. Jo metu buvo pagerbti geriausi ŠMPF administruojamų projektų bei programų vykdytojai. Pagrindinis konkretus kokybės kriterijus atrenkant nominantus - projektų viešinimas ir rezultatų sklaida. Taigi šiemetiniai laureatai apdovanoti už sėkmingiausią komunikaciją – nuo projekto dalyvių įtraukimo į veiklas iki pasiektų rezultatų ar sukurtų produktų sklaidos projektui pasibaigus.

Džiaugiamės, kad mūsų ugdymo įstaiga buvo pripažinta 2014 m. Kokybės konkurso laureate už programos eTwinning projekto “Carrot party“ viešinimą ir rezultatų sklaidą. Projektą vykdė  auklėtoja ir socialinė pedagogė Neringa Kojalienė ir priešmokyklinio ugdymo pedagogė metodininkė Silva Šliožienė. Sveikiname mūsų pedagoges su šiuo svariu apdovanojimu!!!

Renginio nuotraukas galite pamatyti čia.

„Interaktyvi klasė“ Briuselyje

2014-09-22 13:05

 

Š.m. rugsėjo 18-19 d. Kelmės ,,Kūlverstuko“ lopšelio-darželio metodininkė I. Paradnikaitė-Abromavičienė kartu su 5 kolegomis iš Lietuvos dalyvavo eTwinning programos organizuotame seminare „Interaktyvi klasė“ (angl. “Interactive classroom“), kuris įvyko Briuselyje, Europos mokyklų tinklo (angl. European Schoolnet) mokymų centre. Seminaras skirtas visų ugdymo pakopų pedagogams, besidomintiems interaktyvių metodų taikymu pamokose. Seminarą vedė lektorius praktikas iš Belgijos Gert Lemmens, kuris pristatė savo darbe sėkmingai naudojamus IKT įrankius ir metodus. Užsiėmimų metu dalyviai iš Ispanijos, Čekijos, Lenkijos, Lietuvos, Latvijos, Bulgarijos, Nyderlandų ir Portugalijos ne tik intensyviai mokėsi bei praplėtė ir patobulino savo IKT žinias, bet ir turėjo galimybę apžiūrėti moderniai įrengtas mokymų centro patalpas, pasidalinti gerąja darbo patirtimi ir užmegzti naujus kontaktus būsimoms bendradarbiavimo veikloms - eTwinning ir Erasmus + projektams.

Nuotraukose: seminaro „Interaktyvi klasė“ akimirkos:

 Plačiau apie seminarą Briuselyje galite paskaityti čia. 

 

Tarptautinis eTwinning profesinės raidos seminaras Prahoje

2014-05-15 12:20

 

Š. m. gegužės 8-10 d. Kelmės ,,Kūlverstuko“ lopšelio-darželio  auklėtoja N. Kojalienė dalyvavo tarptautiniame eTwinning profesinės raidos seminare Čekijoje, Prahos mieste. Seminaras skirtas ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogams, dirbantiems su eTwinning platformos projektais. Kontaktinį seminarą organizavo DZC – tarptautinis Čekijos bendradarbiavimo ir švietimo centras. Pagrindinis seminaro tikslas – susirasti partnerį iš kitos šalies ir sukurti naują eTwinning projektą. Seminare dalyvavo 46 pedagogai iš 11 šalių: Norvegijos, Slovakijos, Airijos, Austrijos, Lenkijos, Italijos, Portugalijos, Maltos, Lietuvos, Čekijos, Kipro.

Seminaro medžiagą pateikė Čekijos pedagogės Eva Votavova ir Stepanka Vopatova, ilgai ir sėkmingai dirbančios su eTwinning projektais. Seminaras vyko tris dienas. Pirmoji seminaro diena buvo skirta susipažinimui. Dalyviai buvo suskirstyti į grupes, kur susipažino vieni su kitais. Tada vienas grupės narys pristatė savo grupės pedagogus kitiems seminaro dalyviams. Po visų grupių prisistatymo, seminaro vedėja Eva Votavova pristatė sėkmingiausius savo eTwinning projektus. Antroji seminaro diena buvo skirta partnerio susiradimui ir eTwinning projekto kūrimui. Visiems sėkmingai susiradus partnerius, seminaro organizatorės mokė, kaip reikia patiems kurti projektus eTwinning platformoje, parodė, kokios yra tokių projektų galimybės. Trečioji diena skirta įvairių IKT įrankių mokymams. Šių įrankių panaudojimas atskleidžia pedagogo meistriškumą eTwinning projektuose ir praturtina ugdymo procesą. Seminaro pabaigoje visos komandos pristatė savo sukurtus projektus. Iš viso buvo sukurta 15 naujų eTwinning projektų, belieka juos sėkmingai įgyvendinti.

Nuotraukose: Seminaro Prahoje akimirkos

Plačiau apie seminarą Čekijoje skaitykite eTwinning - Lietuvos nacionalinės paramos tarnybos tinklalapyje arba Švietimo mainų paramos fondo tinklalapyje.

 

„Kūlverstuke“ skamba visų gyvūnų kalba

2014-03-03 09:45

Nuo 2013 m. gruodžio mėn. priešmokyklinės „Drugelių“ grupės ugdytiniai ir jų auklėtojos Rasa Valčiukienė ir Janina Baškienė vykdo eTwinning programos projektą „All animals talk“ (liet. „Visi gyvūnai kalba“). Projekto veiklų metu vaikai patyrė, kad nors gyvūnai skleidžia vienodus garsus, žmonės naudoja skirtingus fonetinius simbolius gyvūnų kalbai išreikšti skirtingose kalbose. Buvo įdomu gaminti darbelius - gyvūnus, jų nuotraukas siųsti kitų šalių vaikams, išsiaiškinti, kaip gyvūnai „kalba“ lietuviškai, turkiškai, angliškai, čekiškai, lenkiškai, itališkai, pamatyti iš įvairių medžiagų pagamintus kitų šalių vaikų darbelius.

 

„Morkų vakarėlis“ ugdytiniams ir jų tėveliams

2014-02-28 13:45

2014 m. sausio mėn. priešmokyklinės „Boružiukų“ grupės ugdytiniai kartu su auklėtoja N. Kojaliene ir priešmokyklinio ugdymo pedagoge metodininke S. Šliožiene prisijungė prie eTwinning programos projekto „Carrot party“, liet. „Morkų vakarėlis“. Projekte dalyvavo 4 šalys - Lenkija (koordinatorė), Lietuva, Graikija ir Turkija. Visos projekto veiklos buvo susijusios su morkomis: vaikai sužinojo, kokių vitaminų yra morkose ir kuo jos naudingos sveikatai, piešė plakatus, mokėsi eilėraščių ir dainelių apie šią daržovę, gamino salotas ir net kepė morkų pyragą. Projekto metu daug bendrauta internetu: auklėtoja N. Kojalienė  partneriams iš užsienio pristatė mūsų ugdymo įstaigą ir mūsų miestą Kelmę, nusiuntė mūsų ugdytinių įdainuotą dainelę apie morkas, nuotraukas iš projektinių veiklų. Padedami auklėtojos Neringos, ugdytiniai siuntė linkėjimus vaikams iš šalių-partnerių Skype programa. Projekto pabaigą vainikavo tikras morkų vakarėlis, kurio metu ugdytiniai su tėveliais dainavo, spėliojo mįsles, atliko įvairias užduotis bei skanavo patiekalus iš morkų. Visa „Boružiukų“ grupės bendruomenė - ugdytiniai, jų tėveliai ir pedagogės savaitę užbaigė puikia nuotaika.

Dainelę apie morkas galite rasti čia.

Akimirkos iš vakarėlio:

eTwinning mokymai „Kūlverstuko“ l.-d. pedagogams

03/12/2013 19:48
 

2013 m. gruodžio 3 d. Nacionalinė Lietuvos programos eTwinning paramos tarnyba ir  šios programos konsultantai mūsų ugdymo įstaigoje organizavo Europos Sąjungos Komisijos inicijuotą programos eTwinning renginį „IKT naudojimo būdai ir jų galimybės programos eTwinning praktinėje veikloje“. 24 „Kūlverstuko“ l-d pedagogai išklausė pranešimus apie eTwinning programos veiklas bei Lietuvos mokytojų gerąją patirtį, patys praktiškai išbandė programos portalo, darbastalio ir TwinSpace internetinius įrankius projektinei veiklai. Visi seminare dalyvavę pedagogai gavo dalyvio pažymėjimus.

Dėkojame programos eTwinning Lietuvoje administratorei Violetai Čiuplytei, projekto „Saugesnis internetas“ atstovei Akvilei Grinevičiūtei bei programos eTwinning konsultantėms Šiaulių apskrityje Aurelijai Dirginčienei ir Staselei Riškienei už šiltą bendravimą ir informatyvų renginį bei tikimės efektyvaus bedradarbiavimo ateityje.

Renginio akimirkos:
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas