2016 m. sveikatos projektas  „Žaisdami mokomės, augame ir stiprėjame“

 

                         „Tie, kas galvoja, kad tik saulės spinduliai teikia džiaugsmą, niekada nešoka lietuje“

 

2016 m. birželio mėn. „Kūlverstuko“ lopšelyje–darželyje pradėta įgyvendinti 6 mėn. sveikatos stiprinimo programa „Žaisdami mokomės, augame ir stiprėjame“, finansuojama iš Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų ir lopšelio-darželio 2 proc. paramos lėšų. Programos tikslas – vaikams priimtina, jų amžių ir galimybes atitinkančia veikla ir priemonėmis kurti saugią, patrauklią vaikų fizinę, psichinę, emocinę sveikatą stiprinančią ir fizinį aktyvumą stimuliuojančią žaidybinę aplinką.

Projekto veiklų akimirkas galite peržiūrėti čia.

 

 

Gruodžio mėn. veiklos:

 

Tėvelių vedama mankšta

2016-12-28

 

2016 m. gruodžio 22 d. įgyvendinant sveikatos programą-projektą „Žaisdami mokomės, augame ir stiprėjame, ikimokyklinio ugdymo  „Kačiukų“ ir „Zuikučių“ grupių ugdytiniai dalyvavo Kalėdinėje rytinėje mankštoje. Ją vedė keli „Kačiukų“ grupės vaikų tėveliai, kurie tapo įvairiais veikėjais: vilku, katinėliu, šuniuku bei tigriuku. Tėvelių vaizduojami veikėjai ne tik pralinksmino vaikus, bet ir paskatino energingiau daryti rytinę mankštą. Įprastus galvos, rankų ir kitus mankštos  pratimus daryti su priešais stovinčiais tėveliais buvo daug įdomiau ir smagiau.

Mankštos su tėveliais akimirkos

 

 

 

Esu sveikas, nes žinau

2016-12-21

 

Lapkričio-gruodžio mėn. priešmokyklinio ugdymo „Žiogelių“ grupės ugdytiniai kartu su priešmokyklinio ugdymo pedagoge metodininke V. Razminaite grupėje daug dėmesio skyrė sveikatos stiprinimo, tausojimo temoms. Ugdytiniai turėjo galimybę ne tik apžiūrėti, paliesti, užuosti įvairių vaistažolių, bet ir paragauti iš jų išvirtos arbatos, sužinoti apie gydomąsias vaistažolių arbatos savybes. Ypatingai ugdytinius domino gydomųjų arbatų priedai – aviečių, spanguolių šaldyta uogienė, medus, svarainių sirupas. Mažieji suprato, kad visa tai ne tik skanu, bet ir sveika organizmo stiprinimui, vos pajutus pirmuosius peršalimo požymius. Gautos žinios buvo įtvirtintos praktiškai: vaikai patys plikė įvairių vaistažolių arbatą; uostydami, iš arbatos kvapo, bandė atpažinti vaistažoles; paveikslėlius siejo su jau sudžiovintomis vaistažolėmis; bandė įsiminti ir iliustracijose pažymėti, kokius negalavimus lengvina kmynų, ramunėlių, liepų žiedų, čiobrelių arbata.

Apie gamtoje ir buityje tykojančius pavojus sveikatai pasakojo sveikatos priežiūros specialistė L. Milašauskienė. Pamokėlių metu ugdytiniai įgijo žinių apie nuodinguosius augalus, grybus, geliančius ir nuodus išskiriančius vabzdžius, roplius, sveikatai pavojingą buitinę chemiją, vaistus. Informacija buvo papildyta iliustracijomis, mokomaisiais filmukais, praktinėmis atpažinimo, rūšiavimo, skaičiavimo, žodžių kopijavimo, sudėjimo iš raidžių užduotimis.

Sveikatos stiprinimo ir tausojimo pamokėlių ciklas užbaigtas išvyka į Kelmės visuomenės sveikatos biurą. Ten gruodžio 19 d. Kelmės „Kūlverstuko“ l.-d. ikimokyklinio ugdymo ir dienos socialinės globos „Spinduliukų“ grupės ugdytiniai kartu su auklėtoja V. Ūseliene bei su priešmokyklinio ugdymo „Žiogelių“ grupės ugdytiniais  ir priešmokyklinio ugdymo pedagoge metodininke V. Razminaite dalyvavo burnos higienos pamokėlėje „Sveiki dantukai – sveikas vaikas“. Pakeliui, eidami vaikai atkreipė dėmesį į pėsčiųjų perėjas ir kitus kelio ženklus, prisiminė saugaus elgesio gatvėje taisykles, šviesą atspindinčių liemenių paskirtį.

Visuomenės sveikatos biure  svečius pasitikusi  direktorė L. Balčiūnienė vaikams suprantamais žodžiais išaiškino įstaigos veiklos kryptis, paskatino mažuosius domėtis ir rūpintis savo sveikata. Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė A. Palubinskienė mokomąją medžiagą perteikė vaikiškų eilėraštukų žodžiais, vaikų fotografijomis, demonstruojamu pavyzdžiu. Buvo prisiminta pasaka apie dantukų fėją ir dantukus surenkančią pelytę. Vaikai dalijosi savo asmenine patirtimi apie iškritusius ir dygstančius dantukus.  Ugdytiniai noriai įsitraukė į pokalbį, diskusiją, ką suaugusieji daro ne taip, kad tenka gydyti dantis. Praktinėmis užduotimis  „Sveika-nesveika“, „Ko bijo dantukai“, „Kas atsitiko neprižiūrėtiems dantukams“ buvo įtvirtintos žinios apie dantukų stiprinimą ir saugojimą. Iš specialistės mažieji sužinojo, kokie vitaminai ir mineralai stiprina dantukus ir su kokiu maistu mes jų gauname. Įdomi ir naudinga veikla buvo užbaigta dovanomis ir palinkėjimais dar kartą čia sugrįžti.

Kupini geros nuotaikos ugdytiniai grįžo į darželį. Kiekvienas parsinešė po dantų šepetėlį ir smėlio laikroduką, o  tėveliams – lankstinukų apie burnos higieną skirtingais amžiaus tarpsniais, dantų ligų priežastis ir simptomus.

Sveikatos stiprinimo programa–projektas „Žaisdami mokomės, augame ir stiprėjame“ yra finansuojama iš Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų ir lopšelio-darželio 2 proc. paramos lėšų.

Veiklų ir išvykos akimirkos

 

 

Būti lauke – ir smagu, ir sveika!!!

2016-12-15

Įgyvendindami sveikatos stiprinimo programą–projektą „Žaisdami mokomės, augame ir stiprėjame“, „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio pedagogai skatina vaikus kuo daugiau lauko praleisti gryname ore ir daugiau veiklų organizuoja lauke. „Ežiukų“ grupės ugdytiniai kartu su auklėtoja L. Uosyte-Mikašauskiene spalio-lapkričio mėn. lauke tyrinėjo rudenėjančią gamtą pro padidinimo stiklą. Vaikai iš arčiau pamatė, kaip atrodo samana, iš ko ji sudaryta, atkreipė dėmesį, kaip atrodo pradėjusi gelsti, nykti žolė.  Mažieji tyrinėtojai apžiūrinėjo medžio kamieną, šakas, kelmus bei jų rieves ir bandė suskaičiuoti medžio amžių. Stebėdami gamtos pasaulį pro padidinimo stiklą, vaikai patyrė daug gerų emocijų.

Gruodžio mėn. „Ežiukai“ džiaugėsi iškritusius sniegu. Vaikams buvo organizuota judrioji popietė lauke, kurios metu jie žaidė žaidimą „Rogučių lenktynės“. Žaidimo tikslas buvo skatinti vaikus judėti, bendradarbiauti tarpusavyje, draugiškai palenktyniauti, atsipalaiduoti ir tiesiog pasidžiaugti žiema. Žaidimo metu užplūdusias geras emocijas vaikai parsinešė ir į grupę.

Veiklų lauke akimirkos



 

Relaksacinės mankštos

2016-12-06

 

Kelmės „Kūlverstuko‘‘ lopšelyje-darželyje kiekvienas rytas prasideda nuo mankštos. „Kačiukų“, „Ežiukų“, „Zuikučių“, „Varliukų“, „Bitučių“, „Boružiukų“, „Pelėdžiukų“, „Meškučių“, „Žiogelių“ ir „Spinduliukų“ grupių vaikučiai susirenka į salę, kurioje vyksta rytinė mankšta, kurią veda darželio kineziterapeutė E.Kalnikaitė. Rytinės mankštos trukmė – 15 minučių, į ją integruoti muzikos, pasakų, eilėraščių ir žaidimų elementai. Mankštos metu atliekami pratimai apimana visus kūno sąnarius, stiprina raumenis, lavina lankstumą, laikyseną, pusiausvyrą ir koordinaciją, erdvės suvokimą, gerina šoklumą, ištvermę bei reakciją.

Pagal ugdymo įstaigoje 2016 m. birželio-gruodžio mėn. įgyvendinamą sveikatos stiprinimo programą „Žaisdami mokomės, augame ir stiprėjame“, rugsėjo ir spalio mėnesiais į rytines mankštas buvo įtraukti judrieji pratimai, lapkričio ir gruodžio mėnesiais susitelkta ties relaksaciniais pratimais.

Mankštų su kineziterapteute Egle akimirkos

 

 

 Vaidybinis-improvizacinis metodas kūno kultūros užsiėmimuose

2016-12-05

Įgyvendinant 2016 m. sveikatos stiprinimo programą–projektą „Žaisdami mokomės, augame ir stiprėjame“ gruodžio 2 d. Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelyje-darželyje, pavaduotojos ugdymui Z. Monstavičiūtės kvietimu, lankėsi Raseinių lopšelio-darželio „Liepaitė‘ kūno kultūros pedagogė Romena Drąsutienė ir keturi jos auklėtiniai.

Pedagogė-praktikė įdomiai pristatė ugdymo programą, inovatyvius ugdymo metodus atliekant pagal planą numatytas užduotis, pademonstravo ikimokyklinio ugdymo specialistėms, kaip įdomiai pateikti užduotis ugdytiniams ir gauti laukiamą rezultatą. Seminaro metu visos pedagogės praktiškai atliko visas užduotis sportuodamos pačios ir įgijo žinių,  kurias galės pritaikyti savo darbe. Specialistės nuomone, kūno kultūros užsiėmimus turėtų vesti tik tą darbą gerai išmanantys specialistai – kūno kultūros pedagogai.

Į seminarą buvo pakviestos ir Kelmės lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ pedagogės, kurių nuomone, tik praktika pagrįsti seminarai duoda naudos ir padeda auklėtojoms tobulėti.

Seminaro akimirkos

 

Rugsėjo, spalio ir lapkričio mėn. užsiėmimai:

 

Judėti – sveika!!! Fizinio aktyvumo nauda lauke

2016-11-17

Aktyvus judėjimas, ypač mankšta ir sportas, stiprina širdį, plaučių, raumenų ir viso žmogaus organizmo galimybes. Jeigu nori augti sveikas, turi kuo daugiau judėti, būti fiziškai aktyvus: daug vaikščioti, bėgioti, mankštintis, sportuoti, – tokias nuostatas mūsų darželio ugdytiniams bandė įtvirtinti visuomenės sveikatos specialistė L. Milašauskienė.

Pasak specialistės, fizinis aktyvumas yra labai svarbus vaiko fizinei sveikatai:

  1. stiprina raumenis ir kaulus;
  2. stiprina imunitetą;
  3. gerina sąnarių lankstumą;
  4. didina kūno lankstumą, ištvermę, gerina emocinę savijautą.

Vaikus reikia skatinti kuo daugiau judėti lauke, išnaudoti kiekvieną gero oro minutę, kad jie galėtų žaisti, bėgioti gryname ore. Rytais vaikus būtina nuteikti, kad atliktų rytinę mankštą, kurine tik  gerina sveikatą, savijautą, bet ir formuoja taisyklingą laikyseną, pakelia nuotaiką ir gerai nuteikia dienos darbams.

Temines valandėles su ugdytiniais fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos tema vedė ne tik grupių auklėtojos, bet ir visuomenės sveikatos specialistė L. Milašauskienė. Jų metu akcentuota judėjimo svarba žmogui, buvimo lauke nauda.

Užsiėmimų akimirkos

 


Rytinės mankštos – gera dienos pradžia!!!

2016-11-11

 

Įgyvendindamos 2016 m. sveikatos stiprinimo programą – projektą „Žaisdami mokomės, augame ir stiprėjame“, „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio auklėtojos ir kineziterapeutė E. Kalnikaitė veda rytines mankštas ugdytiniams.

Rytinė mankšta yra vienas pirmųjų vaiko dienotvarkės elementų darželyje. Ji atliekama reguliariai kiekvieną rytą. Mankštos nauda yra neabejotina:  ji pažadina vaiko organizmą, nuteikia jį darbingai, aktyvina širdies, kvėpavimo takų ir kitų organų darbą, formuoja taisyklingą laikyseną, gražią eiseną, užkerta kelią plokščiapėdystei. Vaikams, kurie nuolat atlieka rytinę mankštą, dingsta mieguistumas.

Mankštos vyksta su muzika, ritminiais eilėraščiais, įvairiomis papildomomis priemonėmis, žaidybiniais elementais, kurie didina vaikų norą aktyviai į jas įsitraukti ir atlikti.Teigiamos emocijos, kurias sužadina muzikos lydimi pratimai, didina ir psichologinį, ir fiziologinį jų poveikį augančiam organizmui.

Mankštų akimirkos


 

Popietės lauke „Žaidžiu ir pažįstu save ir pasaulį“

2016-11-03

Vieną gražią spalio dieną  priešmokyklinės „Bitučių“ grupės ugdytiniai drauge su vyr. priešmokyklinio ugdymo pedagoge D. Remeikiene  išsiruošė į miesto parką stebėti medžius. Pirmiausia vaikai pastebėjo, kaip rudenį  pasikeitė  medžiai – jų lapai  nusidažė įvairiomis spalvomis: raudona, oranžine, geltona, ruda. Prisirinkę  nukritusių lapų, vaikai bandė atpažinti,  kokio jie medžio. Ugdytiniai greitai atpažino klevo, beržo, ąžuolo, kaštono medžių lapus. Prie  ąžuolo jie prisirinko gilių, apžiūrėjo kamieno žievę, apkabinę rankomis bandė medį išmatuoti. Vaikai skaičiavo medžius, lygino jų aukštį, storį.  Visiems labai patiko lenktyniaujant rinkti kaštonus, pagulėti ant lapų nuklotos žolės, žaisti ,,lapų mūšį“. Iš pririnktų įvairių medžių lapų vaikai pagamino rudenines puokštes, kuriomis papuošė savo grupę.

Spalio mėn. popietės parke akimirkos

 

Birželio-liepos mėn. programos užsiėmimai:

2016-07-28

 

Basų kojyčių diena

Liepos 27 d. ugdymo įstaigoje vyko netradicinė pažintinė sveikatinimo veikla „Basų kojyčių diena“, kurią vedė auklėtojos V. Ūselienė ir A. Buivydaitė. Joje dalyvavo darželio „Meškučių“, „Pelėdžiukų“, ir „Spinduliukų“ grupių ugdytiniai. Lauke atsirado takeliai iš įvairių priemonių ir gamtinių medžiagų – kilimas „ežiukas“, kankorėžiai, kaštonai, medžio pagaliukai. Ugdytiniai ėjo šiuo takeliu ir po vieną, ir visi kartu vorele. Nors gamtinės medžiagos kuteno ir badė padukus, vaikams toks pėdučių masažas labai patiko, ir jie drąsiai žengė skirtingų dangų paviršiais.

„Basų kojyčių dienos“ akimirkos

 

Fiziniai pratimai ir judrieji žaidimai lauke

Ugdydami pozityvią nuostatą į kūno kultūrą ir fizinį aktyvumą apskritai, vasarą darželį lankantiems ugdytiniams organizavome savaiminės ir organizuotos fizinės veiklos ir žaidimų savaites lauko aplinkose. Jomis siekta plėsti vaikų žaidimų patirtį, gerinti fizinę, psichinę ir emocinę savijautą, ugdyti ir skatinti vaikų vaizduotę.

Vyr. auklėtojos D. Matuliauskienės vedamas veiklas galite pamatyti čia.

 

Popietės lauke „Žaidžiu, pažįstu save ir pasaulį“

Vyr. auklėtojos D. Klimienė ir D.  Remeikienė, įgyvendindamos Kelmės rajono savivaldybės remiamą sveikatos tausojimo programos projektą, ir skatindamos ugdytinių fizinį aktyvumą ir aplinkos pažinimą, drauge su savo grupių ugdytiniais stebėjo mus supančią aplinką, atliko nesudėtingus bandymus su smėliu ir vandeniu, rinko vaistažoles. Liepoms sužydėjus, vaikai drauge su auklėtoja D. Klimiene rinko jų žiedus, su padidinamaisiais stiklais stebėjo žiedų formą, spalvą, uostė jų kvapą. Auklėtoja supažindino vaikus su liepos žiedų vaistinėmis savybėmis, paaiškino, kaip jos džiovinamos ir kada naudojamos.

Priešmokyklinių grupių ugdytiniai drauge su auklėtoja D. Remeikiene su padidinamaisiais stiklais stebėjo daželio kieme ropojančias skruzdėles, ant gėlių žiedelių skraidančias bites. Visi drauge prisiminė įvykusį susitikimą su bitininku ir medučio naudą sveikatai. Vaikai pastebėjo, kad daugiausia bitučių  skraido baltų dobilėlių pievutėje ir darželio gėlyne.

Smėlio dėžėje vaikai atliko nesudėtingus bandymus su smėliu. Vaikams buvo duota užduotis iš sauso smėlio „iškepti“ pyragėlių. Jie pastebėjo, kad sausas smėlis yra birus, jis nelimpa. Tada vaikai jį sudrėkino. Visi įsitikino, kad iš šlapio smėlio lengva suformuoti įvairias figūras. Drauge su auklėtojomis vaikai ėmėsi darbo ir pastatė pilį su tvora ir sodu.

Ekskursijai prie Vilbėno upės vaikai ir pedagogės ruošėsi iš anksto: išsilankstė popierinių laivelių, ugdytinių tėveliai pasirūpino lesalu laukinėms antims, buvo pakartotos saugaus elgesio gatvėje ir prie vandens telkinių taisyklės. Pedagogės Danutė ir Danguolė  gražią, saulėtą liepos mėnesio dieną su grupe  ugdytinių patraukė prie Vilbėno. Eidami vaikai atkreipė dėmesį į pėsčiųjų perėjas ir jas žyminčius kelio ženklus.  Keliauninkai sustojo prie Trijų angelų skulptūros, pasigrožėjo jos dydžiu, aptarė, iš ko ji išlieta. Prie Vilbėno vaikai stebėjo upės vagą, pakrantės augalus, žydinčias vandens lelijas, bet labiausiai visiems patiko maitinti ten plaukiojantį nemažą pulkelį laukinių ančių. Vaikai jų suskaičiavo net septyniolika. Grožėdamiesi šiais vandens paukščiais, visi stebėjo, kaip jie lesa, plaukia, nardo. Vėliau visi plukdė laivelius, žaidė vaikų mėgstamus žaidimus, pūtė muilo burbulus. Pailsėję ir su gera nuotaika ugdytiniai, lydimi auklėtojų, grįžo į darželį. 

Popiečių lauke akimirkos

 

Rytinės mankštos ir judrieji pratimai lauke

2016-07-12

Birželio ir liepos mėnesiais prasidėjo pirmieji 2016 m. birželio-gruodžio mėn. įgyvendinamos sveikatos stiprinimo programos „Žaisdami mokomės, augame ir stiprėjame“ užsiėmimai. Net ir vasaros metu vaikams nevalia pamiršti, kaip dera sveikai maitintis, kodėl būtina laikytis higienos reikalavimų, mankštintis ir sportuoti. Vasara – tinkamiausiais metų laikas vaikams žaisti, tyrinėti juos supančią aplinką, stebėti save ir kitus. Todėl „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio auklėtojos nusprendė vaikams organizuoti veiklas taip, kad būtų ir įdomu, ir naudinga.

Turiningai pradėti dienelę darželyje vaikučiams padėjo auklėtoja metodininkė V. Razminaitė, kuri vedė mankštas „Bitučių“, „Boružėlių“, „Varliukų“, „Ežiukų“, „Kačiukų“, „Zuikučių“ grupių ugdytiniams. Mankštos buvo vedamos dvejopai: be priemonių ir panaudojant įvairų sportinį inventorių lauke. Pasimankštinus geros nuotaikos ir džiugių emocijų užtekdavo visai dienai.

Akimirkos iš rytinių mankštų

 




Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas