Sveikatos projektas 2013 „Sveika gyvensena - gyvenimo būdas nuo vaikystės"

 

Sulčių diena „Vitaminą rasi stiklinėje“

2013.11.22

2013 m. lapkričio 22 d. „Kūlverstuko“ lopšelyje-darželyje vyko sulčių diena „Vitaminą rasi stiklinėje“. Vaikučiai ir jų auklėtojos rinkosi į salę, kur juos pasitiko vaisiais ir daržovėmis persirengusios auklėtojos N. Kojalienė, A. Kaknevičienė, V. Ūselienė ir A. Buivydaitė. Renginio organizatorės pristatė vaisius ir daržoves, kurios auginamos Lietuvoje - obuolius, kriaušes, burokėlius, morkas. Pristatymo metu buvo aptariama vaisiaus ir daržovės nauda žmogaus organizmui, vaisiuose ir daržovėse esantys vitaminai. Po aptarimo, organizatorės pademonstravo, kaip spaudžiamos sultys, tai at atkreipė dėmesį, kokių spalvų būna tam tikrų vaisių ar daržovių sultys. Sužinoję daug naudingų dalykų apie vaisius ir daržoves bei vitaminus jose, vaikai buvo pakviesti paragauti burokėlių ir obuolių, morkų ir kitų vaisių, obuolių ir aronijų sulčių. Vaikai mėgavosi sultimis, o sulčių ragavimas salėje suteikė jiems daug džiaugsmo. Pasak vaikų, jiems pačios skaniausios buvo morkų ir įvairių vaisių sultys.

Sulčių diena „Vitaminą rasi stiklinėje“ yra projekto „Sveika gyvensena - gyvenimo būdas nuo vaikystės" dalis. Projektas finansuojamas iš Kelmės raj. savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo programos lėšų ir „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio 2 proc. paramos lėšų.

Daugiau „Vitamino stiklinėje" šventės akimirkos yra patalpinta mūsų Picasa nuotraukų albume.

Renginys „Iš močiutės sandėliuko“

2013.11.08

2013 m. lapkričio 8 d. „Kūlverstuko“ lopšelyje-darželyje vyko sveikuoliškų skanėstų parodėlė - degustavimas. Nuo pat ryto ugdytiniai kartu su savo mamomis ir tėčiais, nešini namuose ruoštais patiekalais, skubėjo į darželį. Auklėtojos ir ugdytiniai, padedami vaikučių mamų, pasipuošė savo stalus ir kvietė vieni kitus apžiūrėti sveikuoliškų gardėsių - įvairiausių sausainių, pyragų, želė tortų, salotų, mišrainių, konservuotų ir marinuotų vaisių ir daržovių, daržovių pašteto, sveikuoliškų sumuštinių ir daugybę kitokių patiekalų. O kaip žibėjo mažųjų akelės matydamos tokią maisto įvairovę, kaip nosytes kuteno maisto kvapas!!! Visuomenės sveikatos specialistė Irena Narbutienė dar kartą vaikučiams priminė, kokio maisto reikėtų valgyti daug, o kokio vengti, tėvams ir vaikams buvo rodomas edukacinis vaizdo filmas „Kaip valgyti sveikai?“. Apžiūrėję parodą ir išklausę sveikos mitybos rekomendacijų, ugdytiniai ir jų tėveliai galėjo vaišintis sveikuoliškais gardumynais.

Po renginio vaikų laukė ne ką prastesni sveikuoliški pietūs - mūsų virtuvės personalas, vadovaujamas vyresniosios vyrėjos Ritos Kančiauskienės (nuotr. dešinėje), patiekė daržovių sriubą su moliūgu bei bulvių plokštainį su cukinija. Ačiū Jums, mūsų mielos virėjos, už visuomet skanų maistą!
 

Renginys „Iš močiutės sandėliuko“ yra projekto „Sveika gyvensena - gyvenimo būdas nuo vaikystės" dalis.

Akimirkas iš renginio galite matyti čia.


 

„Kur susitinka tradicijos ir sveikas gyvenimo būdas“

2013.10.14

Gražų spalio 14 d. rytą „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio priešmokyklinių grupių „Boružiukai“ ir „Drugeliai“ ugdytiniai kartu su priešmokyklinių grupių pedagogėmis bei Comenius asistente iš Turkijos Ayşe Nursel Bora išvyko į Žaliūkių malūnininko sodyboje Šiauliuose, kur dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Duonos kepimas“. Priešmokyklinukus pasitikusi gaspadinė papasakojo apie sunkų duonos kelią nuo sėjos iki balta staltiese užtiesto stalo, sužinojo valstiečių buityje gyvavusias duonos kepimo tradicijas, papročius ir ritualus, matė, kaip buvo naudojamasi duonkepe. Visi užsiėmimo dalyviai kartu ruošė tešlą, padedami gaspadinės kepė pačių pagamintus kepaliukus bei juos ragavo. Vaikams ir asistentei neišdildomą įspūdį paliko malūne veikianti ekspozicija.

Veikla „Kur susitinka tradicijos ir sveikas gyvenimo būdas“ yra projekto „Sveika gyvensena - gyvenimo būdas nuo vaikystės" dalis. Projektas finansuojamas iš Kelmės raj. savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo programos lėšų ir „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio 2 proc. paramos lėšų.

Nuotraukas iš šio užsiėmimo galite matyti čia.

 

Sveikos mitybos diena ir sveiko maisto gamybos dirbtuvėlės

2013-10-10

Spalio 10 d. „Kūlverstuko“ lopšelyje-darželyje buvo organizuota sveikos mitybos diena ir maisto gamybos dirbtuvėlės. Tądien vaikai buvo maitinami pagal specialiai sudarytą valgiaraštį, kurio pagrindą sudarė sveikuoliški patiekalai: pusryčiams buvo patiekta kuskuso košė ir čiobrelių arbata, per priešpiečius vaikai valgė obuolius ir kriaušes, varškės sūrį su medumi, ragavo duonos su česnaku, pietums bus burokėlių sriuba su bulvėmis, žuvies kotletukas su įvairiomis daržovėmis bei vaisių sultys; per vakarienę vaikai valgys baltą daržovių mišrainę, kuriai virtas daržoves patys ir supjaustė maisto gamybos dirbtuvėlių metu, bei gers vaisinę arbatą. Šios dienos veiklų nuotraukas galite pamatyti čia.

Sveikos mitybos diena ir maisto gamybos dirbtuvėlės yra projekto „Sveika gyvensena - gyvenimo būdas nuo vaikystės" veiklų dalis.

 

Sportinė olimpiada „Draugystės“ parke

2013-10-08

Šį antradienį gausus būrys ugdytinių, jų tėvelių ir pedagogų patraukė į miesto parką, kuriame vyko sportinė olimpiada su įvairiausiomis estafetėmis bei sportinėmis užduotimis. Kas pėsti, kas važiuoti šypsenomis šviečiančiais veidais grožėjosi rudeniškomis spalvomis ir džiaugėsi puikiu oru. Buvo suformuota dešimt komandų - devynios vaikučių ir viena tėvelių, kurios varžėsi 10-yje stotelių įrengtose įvairiausiose rungtyse - bulvės šaukšte nešime, karučio vežime, obuolių rinkime ir kt. Oho kaip visi stengėsi ir vieni kitiems nenusileido!!! Oras buvo pilnas klegesio, gerą nuotaiką dalyviams garantavo ne tik graži aplinka bei iš po debesies išlindusi saulutė, bet ir dainingasis Rudenėlis (vyr. meninio ugdymo pedagogė A. Norkūnienė) bei judrieji vitaminai A ir C (vyr. auklėtoja D. Matuliauskienė ir auklėtoja, spec. pedagogė-kineziterapeutė J. Bernotaitė). Vitaminų pratimai subūrė sportinės dienos dalyvius bendrai mankštai, po kurios visi ugdytiniai buvo vaišinami įvairiais vaisiais. Į darželį vaikai grįžo pavargę, bet pilni įspūdžių, o renginyje dalyvavę tėveliai įgijo naujos patirties ir gerai praleidę laiką su savo vaikais.

Sporto diena - olimpiada yra viena iš veiklų, įgyvendinamų pagal projektą „Sveika gyvensena - gyvenimo būdas nuo vaikystės“, kuris yra finansuojamas iš Kelmės r. savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo programos lėšų pagal priemonę „Šeimos sveikatos stiprinimas - sveikos gyvensenos ugdymas“.

Sportinės olimpiados akimirkas galite pamatyti čia.

 

Esame ne tik judrūs, bet ir kūrybingi!

2013-10-03

Rugsėjo mėn. mažieji „kūlverstukai“ buvo labai užsiėmę: kartu su savo auklėtojomis ir tėveliais sportavo salėje ir lauke, valgė daug vaisių ir daržovių ir iš jų spaudė sultis, ragavo kitų vaisių sulčių. Bene įdomiausia daug kūrybiškumo pareikalavusi ir daugiausia susidomėjimo sulaukusi veikla paskutinę rugsėjo savaitę buvo mandalų iš rudens gėrybių (vaisių, uogų, daržovių ir kt.) kūrimas. Šiame kūrybiniame procese dalyvavo visi lopšelio-darželio ugdytiniai, pedagogai, aktyviai įsijungė vaikučių mamytės. Mandala - tai centruotas, simetriškas piešinys apskritimo arba kvadrato formos. Mandalų kūrimas yra puiki atpalaiduojanti veikla, o galutinis rezultatas leidžia geriau pažinti jį sukūrusius žmones, jų nuotaiką ir vidinę būseną darbo metu. Dėliodami mandalas, vaikai ne tik laisvai reiškė emocijas, plėtojo kūrybiškumą bei lavino savo estetinį skonį; ši veikla leido ugdytiniams daugiau sužinoti vieniems apie kitus, o pedagogams ir tėvams - labiau pažinti kiekvieno vaiko unikalų individualumą. Vaikų, tėvelių ir auklėtojų sukurtas mandalas galite pamatyti čia.

Džiugu, kad į mūsų ugdymo įstaigos projektus ir jų metu įgyvendinamas veiklas noriai įsitraukia ir ugdytinių tėveliai (globėjai). Bendros veiklos metu yra daug dėmesio skiriama šeimos ir darželio partnerystei tvirtinti, taip pat yra skatinamas sveikos gyvensenos nuostatų formavimas, tęstinumas ir perimamumas ugdymo įstaigoje ir šeimoje.

 

Ir pramoga, ir sveikata, arba "Basų pėdučių dienos"

2013-09-19

Įgyvendinant Kelmės raj. savivaldybės sveikatos rėmimo fondo finansuojamą  projektą „Sveika gyvensena - gyvenimo būdas nuo vaikystės“, rugsėjo trečią savaitę „Kūlverstuko“ lopšelyje-darželyje vyko sveikatingumo dienos. Sporto salėje atsirado takelis iš įvairiausių daiktų ir medžiagų. Dubenėliai, lankai, loveliai, dėžės buvo pripildyti kaštonų, gilių, pupų, pupelių, žirnių, graikinių riešutų, medžio drožlių, akmenėlių ir kitokių natūralių medžiagų. Visų vienuolikos grupių vaikučiai ir auklėtojos masažavo kojų pėdutes,  drąsiai žengdami paslaptingu taku. O kiek džiaugsmo, nuoširdaus juoko skambėjo salėje! Ypač auklėtiniams patiko įvairiaspalviai basų kojyčių piešiniai - tai ir takelis, ir morka, ir saulutė. „Pėdučių“ autoriai galėjo pasidžiaugti savo ir draugų kūryba. Pamiršę blogą orą už lango, vaikai vis pasakojo ir pasakojo apie patirtus nuotykius, išgyventas emocijas.

Šventės akimirkas pamatysite čia ir mūsų nuotraukų albume.

 

Sveikatos projektas 2013 „Sveika gyvensena - gyvenimo būdas nuo vaikystės"

Sveikatos stiprinimas ikimokyklinėse įstaigose tampa vis svarbesniu ugdymo(si) proceso elementu ir yra glaudžiai susijęs su sveikos gyvensenos įgūdžių formavimu. Lopšeliai-darželiai yra pirmoji sveikos gyvensenos ugdymo(si) sistemos pakopa, formuojanti pirmines nuostatas ir įgūdžius, kurie lemia tolesnes sveikatos saugojimo kompetencijos plėtojimo galimybes mokykloje.  „Kūlverstuko“ lopšelyje-darželyje vaikas – svarbiausias asmuo. Jam sudarytos sąlygos augti, tobulėti, išreikšti save. Vaikas priimamas kaip asmenybė, garantuojamos teisės ir galimybės augti sveiku, jaustis saugiu, būti mylimu. Ugdydami vaikų vertybių sistemą, iškeliame sveikatos prioritetą, taip pat ugdome su jos išsaugojimu ir stiprinimu susijusias vertybines orientacijas, skiepijame tinkamą požiūrį į savo ir kitų sveikatą. Tačiau rūpintis vaikų sveikata, užkirsti kelią neigiamiems faktoriams vien pedagogų darbo neužtenka. Siekdama įtraukti visą įstaigos bendruomenę į sveikatinimo ugdymo procesą bei suteikti visiems bendruomenės nariams – vaikams, tėvams (globėjams), pedagogams kuo daugiau žinių ir praktinių įgūdžių  apie sveikatos palaikymą ir stiprinimą, aplinkos įtaką žmogaus sveikatai, „Kūlverstuko“ lopšėlio-darželio administracija pateikė paraišką Kelmės raj. savivaldybės sveikatos rėmimo fondui ir gavo finansavimą projektui „Sveika gyvensena - gyvenimo būdas nuo vaikystės“. Projekto trukmė - 5  mėn.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas