Projektas „Lauko pedagogika su Mike Pūkuotuku Šimtamylėje girioje“ 2014-2016 metais

 

 

Elektroninė rudens ir žiemos žaidimų knyga

2016-05-18

Du metus įgyvendintas Nordplus Junior programos projektas „Lauko pedagogika su Mike Pūkuotuku Šimtamylėje girioje“ birželio mėnesį baigiasi. 2014-2016 m. projekto partneriai įgyvendino daug veiklų, susijusių su žeme ir mišku, skatinusių ugdytinių saviraišką ir kūrybiškumą. Projekto partneriai taip pat buvo pasiskirstę, kokį galutinį produktą pateiks projektui baigiantis. Mūsų ugdymo įstaiga turėjo sudaryti trumpą elektroninę šalių-partnerių rudens ir žiemos žaidimų knygą. Kviečiame jus susipažinti su mūsų sudaryta žaidimų knyga.

 

Tai pyrago skanumėlis!

2016-04-29

Gavę dovanų iš bitininko Vido medaus,  „Pelėdžiukų“ ir „Bitučių“ grupių ugdytiniai kartu su Mike Pūkuotuku susiruošė pasigaminti medaus pyragą. Vaikai atsakingai atliko jiems patikėtas užduotėles: vieni tepė spalvotus vaflius medumi ir barstė pabarstukais,  kiti serviravo stalą: lankstė servetėles, dėliojo stiklinaites, pastatė gėlytę. Viską paruošę, visi sėdo ragauti pyrago. Pyragas vaikučiams labai patiko.  

Tačiau ir vaikai, ir Mike Pūkuotukas atrado dar vieną labai svarbią  ir visiems žinomą tiesą, kad saldesnis už medų yra... miegas.

Veiklos akimirkos

 

„Bitės neša ne tik medų‘‘

2016-04-15

„Pelėdžiukų“ ir ,„Bitučių“ grupių ugdytiniai kartu su Mike Pūkuotuku toliau tęsia savo tyrinėjimus ir atradimus. Tiek vaikučiai, tiek Mikė Pūkuotukas yra dideli smaližiai, todėl šįkart vaikai nusprendė pasidomėti, iš kur atsiranda medus, kaip gyvena bitutės ir ką jos veikia.

Kad geriau susipažintu su bitučių gyvenimu ir jų darbais, į svečius grupių vaikučiai pasikvietė Mėtutės (,,Pelėdžiukų“ gr.) senelį – bitininką Vidą Jankauską. Jis jau daug metų užsiima bitininkyste ir turi bityno ūkį. Bitininkas vaikams papasakojo, kad visą vasarą bitutės sunkiai dirba, jog prineštų daug nektaro, iš kurio ir susidaro medus. Vaikučiams parodė savo darbo aprangą ir inventorių: kepurę – tinklelį, kaltuką ir dūminę, kurie yra patys svarbiausi daiktai, einant kopinėti medų. Vaikams sunkiausia užduotis buvo atsakyti į bitininko klausimą: ,,Ką dar bitutės be medaus gamina?“. Ilgai vaikai diskutavo, tačiau niekaip nesisekė atsakyti. Tada bitininkas pasakė, jog dar du svarbius dalykus gamina bitutės: vašką ir pikį, kurie mums, žmonėms, kartais būna labai reikalingi. Vaikai smalsiai apžiūrinėjo, tyrinėjo bitininko Vido atsineštas vaško plokšteles. Bitininkas iš šių plokštelių pasiūlė vaikams patiems pasidaryti po žvakutę. Daug nediskutavę, vaikai kibo į darbą. Jie, padedami Vido ir auklėtojų Danguolės Remeikienės ir Laimos Račkauskienės, kruopščiai dėjo į vaško plokšteles dagtis (knatus) ir spausdami suko plokštelę į ritinėlį, kol gavosi ilga žvakutė, kvepianti medumi ir susukta jų pačių rankutėmis. Vaikučiai, atsidėkodami svečiui, padovanojo savo pieštas bitutes, kurias svečias sakė pasikabinsiąs savo bityne ant sienos. O vaikai nusprendė, kad paprašys mamyčių, jog iš bitininko padovanoto medaus iškeptų medaus pyragą.

Susitikimas prabėgo greitai, palikdamas grupėje saldų medaus kvapą nuo vaškinių žvakučių, kurios, ilgiau palaikytos vaikučių rankytėse, tirpo. O vaikučiai kartu su Mike Pūkuotuku suprato dar vieną dalyką – bitutės neša ne tik visų mėgstamą medų, bet dar gamina pikį ir vašką. Ugdytiniai išmoko, kaip pasigaminti vaškinę medumi kvepiančią žvakutę ir sužinojo daug įdomybių apie bites. Vaikams buvo priminta, kaip reikia saugoti, tausoti gamtą, kad būtų kur skraidyti bitutėms. Susitikimo su bitininku metu buvo ugdoma pagarba visų profesijų atstovams ir jų atliekamiems darbams, mokoma užjausti, paguosti draugą ne tik įkandus bitei, bet ir užsigavus, pargriuvus.

Ugdytinių susitikimo su bitininku V. Jankausku užfiksuotos užfiksuotos čia.

 

Vaidiname pasaką „Kam reikalingas lietus?“

2016-03-17

Įgyvendindami projektą  „Lauko pedagogika su Mike Pūkuotuku Šimtamylėje girioje“, mūsų priešmokyklinės „Bitučių“ grupės ugdytiniai kartu su vyr. auklėtoja D. Klimiene paruošė A. A. Milno (A. A. Milne) knygos motyvais ir V. Disnėjaus (W. Disney) pastatyto filmo „Kam reikalingas lietus“ inscenizaciją. Pasakos veikėjas Mikė Pūkuotukas Šimtamylėje Girioje su savo draugais Paršeliu, Riuku, Tigru, Triušiu, Jonuku ir Pelėda aiškinasi, kodėl ilgai lyja ir kam reikalingas lietus. Inscenizaciją stebėjo „Pelėdžiukų“ ir „Meškučių“ grupių vaikai, kurie, kaip ir pasakos herojai suprato, kad lietus reikalingas daug kam ir visiems.

Šia, kaip ir kitomis mūsų ugdymo įstaigoje įgyvendinamų projektų veiklomis, buvo siekta ugdyti vaikų socialinę, pažinimo, meninę, komunikavimo ir kitas kompetencijas, skatinti vaikų pasitikėjimą savimi, suteikti galimybę pažinti, tyrinėti, klausti, stebėti, mąstyti, samprotauti.

Dėkojame „Bitučių“ grupės tėveliams, parūpinusiems vaikams personažų aprangą.

Trumpą vaidinimo pristatymą galite pamatyti čia.

Vaidinimo akimirkas galite pamatyti čia.

 

Ugdytiniai kūrė naują Mikės Pūkuotuko ir jo draugų nuotykių istoriją

2014-02-29

Vasario mėnesį projekte dalyvaujantys ugdytiniai klausėsi nuotaikingų ir pamokančių Mikės Pūkuotuko pasakojimų apie jo ir jo draugų nuotykius Šimtamylėje girioje, žiūrėjo auklėtojų L. Račkauskienės ir D. Klimienės paruoštą vaizdo medžiagą. Vaikai taip susižavėjo žvėrelių nuotykiais, kad ir patys nusprendė sukurti savo istoriją. Vieną popietę jie susirinko salėje ir ėmėsi darbo - kūrė pasakojimą ir piešė jam iliustracijas. Veiklos metu vaikai ne tik pagilino turimas žinias apie gamtą, gerą elgesį ir draugystę, bet ir gerai praleido laiką. Jų darbą stebėjo akylas fotografas, kuris ir užfiksavo ugdytinių darbo akimirkas, kurias galite pamatyti čia.

O kokią istoriją sukūrė vaikai, sužinosime kovo mėn pabaigoje. Šiuo metu vaikai, padedami savo auklėtojų, ruošia vaidinimą pagal savo ir auklėtojų sukurtą scenarijų.

 

Džiaugėmės žiemos malonumais ir šventėme Mikės Pūkuotuko gimtadienį

2016-01-28

Sausio mėn. ugdytiniai ne tik džiaugėsi žiemos teikiamais malonumais, bet ir nepamiršo pasveikinti Mikės Pūkuotuko su gimimo diena. Vaikai surengė savo draugui tikrą šventę su vaišėmis ir kitais gimtadienio atributais. Mikės Pūkuotuko gimimo dienos šventės akimirkas kviečime pažiūrėti čia.

 

Gruodžio mėnesį vaikučiai ir Mikė Pūkuotukas atostogavo ir ruošėsi Kalėdoms

 

Mokomės būti draugiški ir mandagūs su Mike Pūkuotuku


2015-11-04

Pagrindinės 2015 m. lapkričio mėn. projekto temos, kurias gvildeno „Bitučių“ ir „Pelėdžiukų“ grupių ugdytiniai, - draugystė, paslaugumas ir mandagumas. Vaikai aplankė vienišą močiutę, jai padeklamavo eilėraščius, padainavo daineles taip praskaidrindami senolei ilgą rudens dieną. Žinodami, kad niekas taip nesustiprina draugystės kaip bendra veikla, ugdytiniai gamino vaisų salotas, bendrai aptardami vaisių maistingąsias savybes ir vitaminų svarbą žmogaus organizmui; ant šviesos stalų, panaudomi gamtines priemones, vaikai statė draugystės pilis bei iškritus pirmąjam sniegui visi kartu lipdė ir puošė sniego senius besmegenius. Be abejonės, visose veiklose kartu su vaikais dalyvavo ir Mikė Pūkuotukas su savo draugais iš Šimtamylės girios. Su Mike Pūkuotuku ir jo draugais visos veiklos yra įdomios ir turiningos!!!

Lapkričio mėnesio veiklų santrauką galite pamatyti čia.

 

2015 m. spalio mėn. veiklų pristatymas

2015-11-09

Šių metu spalio mėn. tema visų projekto partnerių sutarimu - saugus eismas. „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio priešmokyklinio ugdymo „Bitučių“ grupės (buv. „Meškučių“ grupė) ir ikimokyklinio ugdymo „Pelėdžiukų“ grupės vaikai prisiminė pagrindines saugaus elgesio gatvėje taisykles, kelio ženklus, šviesoforo spalvų reikšmes. Darželio aikštyne buvo inscenizuota gatvė, vaikai buvo mokomi eiti per pėsčiųjų perėją, saugiai važinėti dviratukais, mašinytėmis ir paspirtukais. Ugdytiniams buvo akcentuojama, kuria kelio puse važiuoja mašinos, kur saugu vaikščioti pėstiesiems. Tam, kad vaikai įtvirtintų žinias apie saugų elgesį gatvėje, buvo organizuota išvyka prie centrinio Kelmės miesto šviesoforo. Lydimi savo auklėtojų ir jų padėjėjų, vilkėdami apsaugines liemenes, ugdytiniai ėjo į miesto centrą, kur yra daug pėsčiųjų perėjų ir vyksta intensyvus eismas.

Išvyka parodė, kad vaikai suvokė pagrindines saugaus elgesio gatvėje taisykles ir pažadėjo jų laikytis.

2015 m. spalio mėnesio saugaus eismo veiklų santrauką galite matyti auklėtojos Aušros Buivydaitės parengtame pristatyme.

 

2015 m. rugsėjo mėnesio projekto veiklų pristatymas

2015-10-05
 

Jau antrą rugsėjį mūsų ugdymo įstaigoje yra įgyvendinamas Šiaurės šalių  Nordplus Junior programos projektas  „Lauko pedagogika su Mike Pūkuotuku Šimtamylėje girioje“. Projekte dalyvauja dvi mūsų darželio grupės - priešmokyklinio ugdymo „Bitučių“ grupė (buv. „Meškučių“ grupė) ir ikimokyklinio ugdymo „Pelėdžiukų“ grupė. Projekto metu gyvendinamos įvairios veiklos, skatinančios ugdytinius žaisti ir sportuoti lauke panaudojant gamtinius išteklius, ugdyti vaikų ekologinį sąmoningumą ir skatinti kūrybiškumą. 

2015 m. rugsėjo mėn. tema - mokytis skaičių ir raidžių dirbant ir žaidžiant su natūraliomis priemonėmis. Veiklų santrauką galite pamatyti čia.

 

Vizitas Rygos privačioje ugdymo įstaigoje „Patnis“

2015-09-20

 

Šių metų rugsėjo mėn. 14 – 18 dienomis „Kūlverstuko“ lopšelio – darželio pedagogės V. Kaminskienė  ir A. Buivydaitė ketvirtajame projekto „Lauko pedagogika su Mike Pūkuotuku Šimtamylėje girioje“ partnerių susitikime privačioje ugdymo įstaigoje „Patnis“ Rygoje, Latvijoje.

Projekto metu dalyvės iš Norvegijos, Islandijos, Lietuvos ir Estijos buvo supažindintos su Latvijos švietimo sistema. Lankėmės darželio – mokyklos grupėse, stebėjome atviras veiklas lauke su vaikais. Taip pat lankėmės ir kituose Rygos miesto ir apskrities valstybiniuose ir privačiuose darželiuose „Patnis“, „Smarde“, „Adaži“, „Anelė“ ir „Valdorfschool. Susitikome metu buvo aptarta tolimesnės veiklos ir sekantis vizitas į Norvegiją 2016 m.

Vizito Latvijoje akimirkos

 

Mokomės skaičius ir raides!!!!

2015-09-14

2014-2016 m. mūsų darželyje įgyvendinamo Nordplus Junior projekto „Lauko pedagogika su Mike Pūkuotuku Šimtamylėje girioje“ rugsėjo mėnesio tema - mokytis skaičių ir raidžių dirbant ir žaidžiant su natūraliomis priemonėmis. Grupių, dalyvaujančių projekte, ugdytiniai noriai ėmėsi šios veiklos: padedami vyr. auklėtojų L. Račkauskienės, D. Klimienės ir vyr. priešmokyklinio ugdymo pedagogės vaikai džiaugsmingai dėliojo skaičius ir raides lauko aikšelėje. Vienos iš veiklų nuotraukas galite pamatyti čia.

Rugsėjo 14-18 d. vyr. auklėtoja V. Kaminskienė ir auklėtoja A. Buivydaitė kartu su kitų projekte dalyvaujančių ugdymo įstaigų atstovais dalyvauja projekto partnerių susitikime Rygoje, Latvijoje, privačioje ugdymo įstaigoje „Patnis“.

 

Vizitas Skyjabord Leikskoli lopšelyje-darželyje Islandijoje-

2015-06-018

Birželio 8-12 d. „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio direktorė L. Paradnikienė ir projekto koordinatorė I. Paradnikaitė-Abromavičienė dalyvavo trečiajame projekto „Lauko pedagogika su Mike Pūkuotuku Šimtamylėje girioje“ partnerių susitikime Skyjaborg Leikskoli (lopšelyje-darželyje), esačiame Hvalfjardar miestelyje, Islandijoje. Projekto metu dalyviai iš Latvijos, Lietuvos, Estijos ir Norvegijos buvo supažindinti su Islandijos švietimo sistema, lankėsi darželio grupėse, stebėjo atviras veiklas lauke su vaikais, apžiūrėjo Skyjaborg Leikskoli vaikų darbelių bei projekto „Lauko pedagogika su Mike Pūkuotuku Šimtamylėje girioje“ veiklų parodą.  Vizito metu projekto dalyviai turėjo galimybę apsilankyti 2 darželiuose Reikjavike ir Akranes bei pabendrauti su šių įstaigų vadovais ir pedagogais, apžiūrėti vidaus ir lauko erdves. Susitikimo metu buvo aptarti sunkumai, iškilę pirmaisiais projekto įgyvendinimo metais, ir numatytos projekto veiklos 2015 m. rugsėjo - 2016 m. gegužės mėn. Sekantis vizitas įvyks 2015 m. rugsėjo mėn. Latvijoje, privačiame Rygos darželyje „Patnis“.

Vizito Islandijoje akimirkos

 

Iškylos lauke ir pasaulio pažinimas su Mike Pūkuotuku gegužės mėnesį

2015-06-15

Gegužės mėnuo mūsų ugdytinius džiugino geru oru ir spalvinga gamta. Vaikai daug laiko praleido gryname ore, pynė gėlių vainikus ir iškylavo. „Pelėdžiukų“ ir „Meškučių“ grupių projekto veiklų akimirkos užfiksuotos čia.

 

Gyvūnėlių namai ir pavasarinės gamtos stebėjimas

2015-05-05

Projekto „Lauko pedagogika su Mike Pūkuotuku Šimtamylėje girioje“ balandžio mėnesio veiklų pristatymą, kurias įgyvendino mūsų darželio „Pelėdžiukų“ ir „Meškučių“ grupių ugdytiniai, galite pamatyti čia.

 

Gyvūnėlių namai

2015-04-20

Kiekvienas vaikas svajoja apie augintinį namuose, tačiau ne visi juos turi. „Pelėdžiukų“ ir „Meškučių“ grupių ugdytinius buvo nutarta nuvesti į gyvūnėlių parduotuvę, kad vaikai juos pamatytų iš arčiau, šypsena, maloniu žodžiu pabendrautų, gerėtųsi išvaizda, džiaugtųsi jų įvairove, aiškintųsi įpročius, pomėgius. Parduotuvės pardavėja A. Jasulaitienė mielai sutiko papasakoti, kokie gyvūnėliai šiuo metu gyvena pas juos parduotuvėje.

Vaikų dėmesį patraukė akvariumo žuvyčių spalvingumas. Jie sužinojo, kurios žuvytės yra plėšrios, kam akvariume reikalinga šviesa, kylantys burbuliukai. Ugdytinis Nandas L. papasakojo, kad namuose turi akvariumą, kaip jis su mama jį prižiūri, maitina žuvytes. Vaikai stebėjo ir klausėsi papūgėlių čiauškėjimo, pamatė šniurinėjantį po narvelį žiurkėną, džiaugėsi mažu vėžliuku terariume. Darželiečiai parduotuvėje apžiūrėjo įvairius narvelius, namelius ir žaisliukus gyvūnėliams. Įsivaizduodami, kad turi gyvūnėlius namie, mažieji net rinko jiems vardus.

Išvyka į gyvūnų priežiūros parduotuvę suteikė vaikams daug gerų emocijų, pagilino jų žinias apie gamtos pasaulį. Šią išvyką organizavo „Pelėdžiukų“ ir „Meškučių“ grupių vyr. auklėtojos D. Klimienė, L. Račkauskienė ir auklėtoja A. Buivydaitė.

Išvyka organizuota įgyvendinant Nordplus Junior programos projektą   „Lauko pedagogika su Mike Pūkuotuku Šimtamylėje girioje“.

Išvykos akimirkos užfiksuotos čia.

 

Pavasario darbai

2015-04-03

„Meškučių“ ir „Pelėdžiukų“ grupių ugdytiniai ir jų auklėtojos daug nuveikė kovo mėnesį. Bendru visų projekto partnerių sutikimu visų projekte dalyvaujančių ugdymo įstaigų ugdytiniai pirmąjį pavasario mėnesį turėjo sodinti įvairių augalų sėklas, stebėti gamtą, bei ruoštis didžiajai gamtos atgimimo šventei - Šv. Velykoms.  „Meškučiai“ ir „Pelėdžiukai“ kartu su auklėtojomis ne tik tvarkė darželio aplinką, bet ir apsilankė po žiemos pabudusioje Šimtamylėje girioje, stebėjo ten vykstantį „gyvenimą“, taip pat lankėsi sodyboje, kurioje auginami triušiai ir bitės. Savaitę prieš Velykas vaikai darė įvairius Velykinius darbelius ir dažė kiaušinius. Veiklas, kurias nuveikė mūsų ugdytiniai kovo mėnesį, galite pažiūrėti auklėtojos Aušros Buivydaitės paruoštame pristatyme.

 

Pavasario takais Šimtamylėje girioje su Mike Pūkuotuku ir jo draugais

2015-04-02

Kovo 26 d. „Kūlverstuko“ lopšelio–darželio „Pelėdžiukų“ ir „Meškučių” grupių ugdytiniams buvo organizuota išvyka į mišką. Ją organizavo auklėtojos D. Klimienė, L. Račkauskienė, V. Kaminskienė, A. Buivydaitė. Išvykos tikslas – stebėti gamtos atbudimo ženklus, pajusti naujo gyvybės rato pradžią.

Pasiekę kelionės tikslo vietą, patraukėme link Dubysos upės. Pakrantėje tarp sudžiuvusių lapų stiebėsi pirmosios pavasario gėlės – mėlynakės žibuoklės. Vaikai skynė gėlytes, tačiau jiems buvo paaiškinta, kaip pastebėti, tyrinėti, kiek skinti. O kad nepamirštu, kaip elgtis gamtoje, drauge kūrė taisykles.

Vaikščiodami miško takais, vaikai stebėjo medžių pumpurus, beržo, lazdyno žirginėlius, karklo katinėlius, klausėsi paukščio balsų, skelbiančių pavasarį.

Mažieji tyrinėtojai tarp samanų pastebėjo atgijusias po žiemos skruzdėles. Pradėję jų ieškoti daugiau, aptiko takelius – išpurentą žemę. Buvo paaiškinta, kad tai jų namai ir jų griauti, ardyti nevalia.

Visi kartu apsilankėme miško apsuptyje įsikūrusioje sodyboje ir apžiūrėjome bičių namelius. Dauguma ugdytinių avilius matė pirmą kartą iš arti. Vaikai sužinojo, kad bitės dar ilsisi, išskrenda iš savo namų tik nušvitus šiltai pavasario saulutei. Ugdytiniai kaip tikri bitininkai priglaudę ausytes prie avilio klausėsi, ar bitutės išgyveno žiemą.

Sodybos šeimininkė pakvietė vaikus apžiūrėti triušiukus. Vaikučių akys nušvito išvydus gyvūnėlį. Kiekvienas norėjo paglostyti jį, pašerti. Čia pat voljere triukšmą kėlė šuo Aris. Ugdytiniai jį kalbino, ėmė vieni kitiems pasakoti apie savo augintinius.

Išvykos metu vaikai patyrė daug įspūdžių. Įgyta patirtis rodo, kad geriausiai vaikai susipažįsta su gamta veikdami joje. Prisilietus prie gamtos formuojasi pagarba gyvybei, geriau suprantamas gamtos gyvybės ratas, pajuntamas džiaugsmas.

Akimirkos, praleistos Šimtamylėje girioje, užfiksuotos čia.

 

Rūpinimasis alkstančiais paukščiais vasario mėnesį

2015-03-09

Žiema - sunkus išbandymo metas gyvajai gamtai. Todėl įgyvendindami Nordplus Junior programos projektą  „Lauko pedagogika su Mike Pūkuotuku Šimtamylėje girioje“ „Pelėdžiukų“ ir „Meškučių“ grupių ugdytiniai ir auklėtojos V. Kaminskienė, A. Buivydaitė, D. Klimienė ir L. Račkauskienė  darželio teritorijoje įrengė lesyklėles žiemojantiems paukščiams. Jas vaikai kasdien stebi, prižiūri, kad jose netrūktų lesalo. Ugdytiniai žino, kad žiemos metu mes padedame paukšteliams, o šiltuoju laiku jie atsidėkos lesdami vabzdžius, jų lervas, vikšrus ir visus linksmins savo giesmėmis.

Vasario 10 d. ugdytiniams buvo organizuota išvyka prie Kražantės upės palesinti čia žiemojančias antis. Išvykos tikslas - ugdyti vaikų bendravimą su gamta, diegti dorovingumo pradmenis. Visi buvome sužavėti vaizdu: gausybe plaukiojančių ančių ir nuo užtvankos krintančiu vandeniu, trykštančiu fontanėliu. Vaikai kalbino antis, mėtė lesalą, kvietė jas lesti. Tėveliai parūpino maisto ir lesalo paukščiams.

Grįžę į grupes, visi dalijomės įspūdžiais: vieni pavargo, o kiti ketino kartu su tėveliais padėti žiemojančioms antims. Žiema bus nebaisi paukšteliams, jei jiems padėsime išsivaduoti iš žiemos gniaužtų, jei juos globosime!

Akimirkas, kaip ugdytiniai rūpinosi paukšteliais, galite pamatyti čia.

Trumpą pristatymą Calameo programa galite pažiūrėti čia.

 

Projekto dalyvių vizitas mūsų ugdymo įstaigoje

2015-03-06

2015 m. kovo 2-6 dienomis „Kūlverstuko“ lopšelyje darželyje įvyko antrasis Nordplus Junior projekto „Lauko pedagogika su Mike Pūkuotuku Šimtamylėje girioje“ partnerių susitikimas. Ikimokyklinio ugdymo pedagogai iš Islandijos, Norvegijos, Estijos ir Latvijos atvyko stebėti mūsų mokytojų vedamų veiklų, apžiūrėti ugdymo įstaigos bei pasidalinti patirtimi ir mintimis, kaip skatinti ugdytinių kūrybiškumą panaudojant natūralias ir gamtines priemones bei padaryti ugdymą patrauklų.

Lankydamosi mūsų įstaigoje, viešnios apžiūrėjo mūsų patalpas ir edukacines erdves, dalyvavo vykusioje Kaziuko amatų mugėje, gėrėjosi mūsų darželio bendruomenės - auklėtojų, ugdytinių ir jų tėvelių kūrybingumu ir liaudies tradicijų puoselėjimu, paragavo šviežios lietuviškos naminės duonos, keptos duonos, naminio sūrio, medaus ir vyr. auklėtojos D. Klimienės naminės giros. Projekto dalyvės stebėjo vyr. auklėtojų L. Račkauskienės („Pelėdžiukų“ grupė) ir V. Kaminskienės („Meškučių“ grupė) atviras veiklas „Pirmieji daigai“ ir „Sėjau rūtą, sėjau mėtą“. Per veiklų aptarimą svečiai džiaugėsi auklėtojų tinkamai pasirinktų priemonių ir metodų panaudojimu ir mūsų ugdytinių iniciatyvumu, veikloms pritaikytais kampeliais, žavėjosi auklėtojų pagamintomis priemonėmis iš natūralių gamtinių medžiagų. Susitikimo metu daug diskutuota apie švietimo sistemų panašumus ir skirtumus bei privalumus ir trūkumus, dalintasi patirtimi, buvo suplanuotos bendros projekto veiklos iki rugsėjo mėnesio. Susitikimo dalyvėms buvo pristatyti ir 2014-2016 m. ugdymo įstaigoje įgyvendinami Erasmus+ projektai „Mes esame lygūs, mes turime tas pačias teises“ ir „Europiečiams nėra kliūčių!“ bei parodytas mūsų įstaigos bendruomenės sukurtas filmas apie tai, kaip negalią suvokia/nesuvokia mūsų ugdytiniai, ką apie negalią žino vaikų tėvai ir įstaigos personalas. 

Vizito Lietuvoje metu svečiai lankėsi Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“, kur stebėjo auklėtojos metodininkės neformaliojo ugdymo programai vykdyti R. Monstavičienės vedamas kūno kultūros pratybas. Darželio direktorė E. Plioraitienė aprodė viešnioms erdvias ir estetiškas darželio patalpas bei papasakojo apie ugdymo įstaigos išskirtinumą, viešnios apžiūrėjo išpuoselėtas ir šiuolaikiškai įrengtas lauko erdves. Didelį įspūdį paliko ir pats Klaipėdos miestas, ypač senamiestis.

Viešnagės metu projekto dalyvės turėjo galimybę aplankyti Kelmės dvaro rūmus, Kryžių kalną, Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedrą ir Žaliūkių malūnininko sodybą. Pakeliui į Šiaulius, viešnios aplankė Vijurkų socialinės globos namus ir apžiūrėjo jaukiai įrengtas patalpas.

Susitikimo Lietuvoje akimirkos užfiksuotos čia.

Įspūdžiai apie projekto dalyvių vizitą Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelyje-darželyje taip pat skelbiami ŠMPF tinklalapyje.

 

Eksperimentai sausio mėnesį

2015-01-28

Sausio mėn. projekto dalyviai - „Meškučių“ ir „Pelėdžiukų“ grupių ugdytiniai kartu su savo auklėtojomis D. Klimiene, V. Kaminskiene, L. Račkauskiene ir A. Buivydaite atliko įvairiausius eksperimentus su sniegu ir šaldytu vandeniu, žaidė judriuosius žaidimus lauke. Vaikai su dideliu džiaugsmu važinėjo rogutėmis, mėtė sniego gniūžtes ir statė sniego senius besmegenius, šaldė dažytą vandenį įvairiose formelėse ir iš ledukų ant sniego statė gėles, saulutes ir kitas spalvotas figūras. Vaikai sužinojo, kad ledas gamtoje  - tai sušalęs vanduo, o sniegas - atmosferos kritulių forma, sudaryta iš ledo kristalų, krentančių iš debesų snaigių pavidalu. Ugdytiniai nustebo sužinoję, kad snaigės gali būti įvairių dydžių ir formų. O taip yra todėl, kad snaigė susidaro skirtingomis sąlygomis. „Meškučiai“ ir „Pelėdžiukai“ su dideliu malonumu dažė ledus akvarele, o sniegą - dažytu vandeniu.

Kadangi projektas apima dvi temas: „girią/mišką“, t.y. viską, kas susiję su gamta ir žeme, ir „judėjimą“ - judriąsias veiklas lauke, projekto metu yra siekiama įgyvendinti daug įvairių veiklų, skatinančių ugdytinius žaisti ir sportuoti lauke panaudojant gamtinius išteklius, ugdyti vaikų ekologinį sąmoningumą ir skatinti kūrybiškumą.

Daugiau eksperimentų su vandeniu ir sniegu akimirkų užfiksuota čia.

 

Mikės Pūkuotuko diena

2015-01-20

Mikės Pūkuotuko diena yra švenčiama sausio 18 d. Tai meškučio ir jo draugų - tigro, paršiuko, pelėdos ir kitų Šimtamylės girios gyventojų bei berniuko Jonuko kūrėjo, rašytojo A. A. Milno gimimo diena. Mūsų įstaigos „Meškučių“ ir „Pelėdžiukų“ grupių ugdytiniai kartu su savo auklėtojomis taip pat prisiminė Mikės Pūkuotuko gimimo dieną ir pasveikino meškutį gimimo dienos proga. Vaikai deklamavo jam eilėraštukus, dovanojo dovanėlių, kartu su Pūkuotuku žaidė įvairius žaidimus grupėje ir lauke. Kaip mūsų ugdytiniai pasveikino smaližių meškutį, galite pamatyti čia.

 

Mūsų Šimtamylėje girioje - ŽIEMA!!!

2015-01-08

Sausio mėnesį Šimtamylę girią užklojo sniegas. Mūsų darželio „Meškučių“ ir „Pelėdžiukų“ grupių ugdytiniai, kartu su Mike Pūkuotuku ir jo draugais, džiaugiasi žiemos teikiamais malonumais- žaidžia žaidimus su sniegu, važinėja rogutėmis, šaldo vandenį ir atlieka su juo įvairiausius eksperimentus. Kai lauke labai šalta ir vėjuota, vaikai kartu su auklėtojomis piešia snaiges ir senius besmegenius, klijuoja eglutes bei dainuoja įvairiausias daineles. Sausio mėnesio veiklų akimirkos užfiksuotos čia.

 

Gruodžio mėnesį Pūkuotukas dalyvavo visuose bendruose darželio renginiuose, kartu su ugdytiniais ruošėsi Kalėdinei eglutei - mokėsi eilėraštukų ir dainavo, šoko ratelius ir žaidė žaidimus.

 

Projekte dalyvaujančių grupių veiklos lapkričio mėnesį

2014-12-04

„Meškučių“ ir „Pelėdžiukų“ grupių ugdytiniai, dalyvaujantys programos Nordplus Junior projekte „Lauko pedagogika su Mike Pūkuotuku Šimtamylėje girioje“, lapkričio mėn. kartu su kitų ugdymo įstaigos grupių vaikais dalyvavo sveiko maisto dienos renginyje  „Visi kartu pasidenkime sveiko obuolio stalą“, skirtame Europos sveiko maisto dienai paminėti, ir vykdė įvairias veiklas, skirtas fizinio aktyvumo lauke skatinimui. Lapkričio mėn. veiklų pristatymą, kurį paruošė „Pelėdžiukų“ grupės auklėtoja Aušra Buivydaitė, galite pamatyti čia.

 

 

„Meškučių“ ir „Pelėdžiukų“ grupių, dalyvaujančių Mikės Pūkuotuko projekte, veiklos spalio mėn.

2014-11-05

Mūsų darželio „Meškučių“ ir „Pelėdžiukų“ grupių ugdytiniai ir jų auklėtojos D. Klimienė, L. Račkauskienė, A. Buivydaitė dalyvauja tarptautiniame projekte, kurio tikslas - pažinti gamtą ir kuo daugiau judėti. Spalio mėnesio tema - auksinis ruduo, medžių lapai, žaidimai lauke. Kviečiame Jus susipažinti spalio mėnesį įgyvendintomis veiklomis. 

Pristatymas „Auksinis ruduo“

 

Projekto tinklalapis

2014-11-04

Informacija su vaizdine medžiaga ir aprašymais apie projekto „Lauko pedagogika su Mike Pūkuotuku Šimtamylėje girioje“ eigą nuolat bus skelbiama oficialiame projekto tinklalapyje. Maloniai kviečiame Jus apsilankyti tinklalapyje.

 

Pirmasis vizitas Talino Lehola lopšelyje-darželyje

2014-10-07

Rugsėjo 29 d. - spalio 3 d. „Kūlverstuko“ l-d pavaduotoja ugdymui Z. Monstavičiūtė ir metodininkė I. Paradnikaitė-Abromavičienė dalyvavo pirmajame projekto „Lauko pedagogika su Mike Pūkuotuku Šimtamylėje girioje“ partnerių susitikime, kuris įvyko pas projekto koordinatorius - Talino Lehola lopšelyje-darželyje. Projekto metu dalyviai iš Latvijos, Lietuvos, Norvegijos ir Islandijos susipažino su Estijos švietimo sistema, lankėsi darželio grupėse, stebėjo atviras veiklas su vaikais. Buvo išrinktas projekto logotipas, kurį konkursui pateikė Islandijos Skybjorg darželis, aptartos tolimesnės projekto veiklos ir numatyti siektini projekto rezultatai. Sekantis vizitas įvyks 2015 m. kovo mėn. Lietuvoje, mūsų ugdymo įstaigoje.

Vizito Taline akimirkas rasite mūsų Picasa albume.

Nuotraukoje: išrinktas projekto logotipas

 

„Kūlverstuko“ konkursinis logotipas

2014-09-15

Visos Nordplus Junior programos projekte „Lauko pedagogika su Mike Pūkuotuku šimtamylėje girioje “ dalyvaujančios šalys turi pasiūlyti įgyvendinam projektui logotipą. Mūsų įstaigos siūlomą konkursui logotipą piešė „Ežiukų“ grupės auklėtoja Loreta Uosytė-Mikašauskienė.

Nuotraukoje: auklėtojos Loretos pieštas logotipas

Projektas „Lauko pedagogika su Mike Pūkuotuku šimtamylėje girioje“

 

2014-09-05

2014 m. rugpjūčio mėn. mūsų ugdymo įstaigoje startavo Nordplus Junior programos projektas „Lauko pedagogika su Mike Pūkuotuku šimtamylėje girioje“. Projektas apima dvi temas: „girią/mišką“, t.y. viską, kas susiję su gamta ir žeme, ir „judėjimą“ - judriąsias veiklas lauke. Projekto metu bus įgyvendinama daug įvairių veiklų, skatinančių ugdytinius žaisti ir sportuoti lauke panaudojant gamtinius išteklius, ugdyti vaikų ekologinį sąmoningumą ir skatinti kūrybiškumą. Laisvė žaisti ir improvizuoti lauko pedagogikoje yra būtinybė, nes atvėrus savo mintis ir praplėtus akiratį į lauką, girią/mišką galimą perkelti bet kokį užsiėmimą.

Projekto metu mokytojai semsis vieni iš kitų žinių ir idėjų, lankysis partnerių ugdymo įstaigose ir stebės užsienio kolegų vedamas veiklas su ugdytiniais, jų naudojamus metodus ir priemones. Grįžę į savo darželius, pedagogai perduos žinias ir idėjas kolegoms ir bandys juos taikyti savo kasdienėse veiklose.

Projekte dalyvauja 5 ikimokyklinio ugdymo įstaigos iš Estijos, Lietuvos, Latvijos, Norvegijos ir Islandijos, projekto trukmė - 2 metai. Pirmasis partnerių susitikimas įvyks 2014 m. rugsėjo 29- spalio 3 d. Taline. Šiuo metu visi partneriai ruošia pristatymus apie savo ugdymo įstaigas ir piešia projekto logotipą.

Išsamesnė informacija apie projektą

 
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas