2019–2021 m. Sporto rėmimo fondo projektas 

 

2019 m. rugsėjo mėn. Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelis-darželis pradėjo įgyvendinti Sporto rėmimo fondo lėšomis bendrai finansuojamą sporto projektą SRF-SRO-2019-1-0184 / SIĮ „Saugus, aktyvus ir sveikas“. Fondo lėšomis remiama veiklos sritis: Sporto inventoriaus ir įrangos įsigijimas. Šio projekto partneris ir veiklų dalyvis – Kelmės r. Tytuvėnų vaikų lopšelis-darželis.

Projekto santrauka:

Fizinis aktyvumas yra vienas svarbiausių sveikos gyvensenos veiksnių, o vaikystėje susiformavę fizinio aktyvumo įpročiai išlieka visą gyvenimą. Siekdami, kad projekte dalyvaujančiose ikimokyklinėse ugdymo įstaigose sveikatinamasis fizinis aktyvumas taptų vienu iš strateginių prioritetų, ir bandydami pakreipti ugdymo turinį norima linkme, numatėme vaikams patrauklias, jų žinias ir praktinius įgūdžius plėsiančias kryptingas fizinio aktyvumo plėtrą ir kokybę skatinančias veiklas, padėsiančias mums siekti numatyto tikslo.

Projekto įgyvendinimo veiklose dalyvaus ir socialiai pažeidžiama tikslinė grupė – vaikai su negalia („Kūlverstuko“ lopšelio-darželio ikimokyklinio ugdymo ir dienos socialinės globos grupių ugdytiniai). Į sporto veiklas numatyta įtraukti ir ugdytinių tėvus, kurie bus skatinami laisvalaikį su vaikais leisti aktyviai. Vaikai yra linkę kopijuoti tėvų elgesį, perimti jų įpročius ir elgsenos modelius, todėl teigiamas asmeninis tėvų elgsenos pavyzdys projekto metu bus svarus įnašas į vaikų auklėjimą ir ugdymą bei jų sveikos gyvensenos įpročių formavimą.

Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2019-09-022021-09-01, trukmė – 24 mėn.

Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio projektas „Saugus, aktyvus ir sveikas“ bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas.

 
 
 

„Šaltukas - mūsų draugas“

2021-01-26
 
 

Nuo 2019 metų rugsėjo mėnesio Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio mokytojai ir ugdytiniai, kartu su partneriu – Kelmės r. Tytuvėnų vaikų lopšeliu-darželiu, dalyvauja Sporto rėmimo fondo (toliau – fondo) lėšomis finansuojamame projekte „Saugus, aktyvus ir sveikas“. Š. m. sausio 18-22 dienomis Kelmės „Kūlverstuko“ ir Tytuvėnų vaikų lopšeliuose-darželiuose suorganizuotos trys aktyvios projekto veiklos „Šaltukas – mūsų draugas“. Jose dalyvavo 110 dalyvių.

 

Pirmoji judėjimą skatinanti veikla – pamokėlė apie čiuožimą su slidėmis, kurias įsigijome fondo lėšomis. Jos metu ugdytiniai supažindinti su slidinėjimo sportu ir jam reikalingu inventoriumi. Grupėse vaikai stebėjo mokomuosius vaizdo įrašus apie čiuožimą su slidėmis, buvo supažindinti su slidinėjimo slidėmis reikalavimais. Gamta padovanojo puikias sąlygas praktiškai išbandyti slidinėjimą. Dauguma mažųjų pirmą kartą mokėsi užsidėti slides ant kojų, o rankose taisyklingai laikyti lazdas. Pirmieji slidinėjimo bandymai nebuvo tobuli, tačiau jie suteikė daug džiugių emocijų.

 

Tenkinant vaikų fizinio aktyvumo poreikį, prisimintas ir šiaurietiškas ėjimas. Prieš aktyviąją veiklą, pravesta pamokėlė apie šiaurietišką ėjimą, prisiminta apie šiaurietiško ėjimo lazdomis paskirtį. Įgytos teorinės žinios buvo išbandytos gryname ore. Įstaigų-partnerių ugdytiniai, darbuotojai ir mokytojai, prieš pagrindinę veiklą lauke, mokėsi įvairių pratimų ir prisiminė ėjimo techniką. Ugdytiniams tai smagi veikla, kurios metu galima ne tik sportuoti einant, bet ir draugiškai pasišnekučiuoti, smagiai pajuokauti.

 

Natūralu, kad pasaulinę Sniego dieną - sausio 21 d. - vaikai skubėjo išbandyti lauko sporto šakas, kuriose svarbus sniegas.  Sportinėse estafetėse veiksmo netrūko: išbandytas ledo rutulys, gniūžčių mėtymas į taikinį, lenktynės su rogutėmis, čiuožimas slidėmis ir net sniego  kasimas. Praleistas laikas lauke grūdina ir stiprina vaikus ir, žinoma, palieka daug gerų įspūdžių, kurie aptarinėjami mažiesiems sugrįžus į grupes.

 

Laikas gryname ore buvo žiemiškai aktyvus, naudingas vaikų fizinei sveikatai ir suteikiantis daug pozityvių emocijų. Visa tai buvo įamžinta fotografijose. Kelmės „Kūlverstuko“ ir Tytuvėnų lopšeliuose-darželiuose buvo suorganizuotos projekto „Saugus, aktyvus ir sveikas“ veiklų „Šaltukas – mūsų draugas“ nuotraukų paroda. Lankydamiesi joje ir stebėdami save bei draugus fotografijose, vaikai prisiminė smagias žaidimų ir veiklų akimirkas lauke.

 

Projekto „Saugus, aktyvus ir sveikas“ lėšomis įsigytas žiemos sporto inventorius praturtino lauko žaidimus. Juo sėkmingai naudojosi ir Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio ikimokyklinio ugdymo ir dienos socialinės globos grupių neįgaliems vaikams ugdytiniai.

 

   2019-2021 m. projektas „Saugus, aktyvus ir sveikas“ bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas.

 

Daiva Pocevičienė, direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams, atsakinga už projekto administravimą.

Veiklos „Šaltukas - mūsų draugas“ „Kūlverstuko“ lopšelyje-darželyje akimirkos

 

 

 

„Rieda du ratukai“

2020-11-18
 
 

2020 m. lapkričio 3–6 dienomis  „Kūlverstuko“ ir Tytuvėnų vaikų lopšeliuose-darželiuose įgyvendinta veikla „Rieda du ratukai“, kurioje dalyvavo 185 dalyviai. 

Veiklą sudarė 4 užsiėmimai. Ugdytiniams buvo primintos saugaus eismo ir elgesio su dviratėmis judėjimo priemonėmis taisyklės. Vaikai įtvirtino žinias apie saugų elgesį naudojant judėjimo priemones ir būtinųjų saugos priemonių – šalmų, apsaugų, atšvaitų ir šviesą atspindinčių liemenių,  naudojimą. Kelmės r. visuomenės sveikatos biuro specialistės papasakojo veiklos dalyviams apie taisyklingą apsaugos priemonių dėvėjimą, o jų naudą bei poveikį žmogaus sveikatai ir saugumui vizualiai pademonstravo panaudodamos specialiuosius muliažus bei vaizdinę medžiagą. Darželinukai atliko įvairias praktines užduotis, žiūrėjo animacinius filmukus, kuriuose Lietuvos policijos simbolis, vaikų bičiulis Amsis, dalija patarimus vaikams.

Siekiant plėtoti atsakingos elgsenos nuostatas ir skiepyti vaikams ekologinį sąmoningumą skatinant juos naudoti netaršias judėjimo priemones, ugdymo įstaigų teritorijose buvo organizuota dviratukų ir paspirtukų eisena. Vaikai išbandė dvirates judėjimo priemones praktiškai pritaikydami saugaus eismo ir elgesio taisykles judėjimo metu. Per veiklą „Mano svajonių dviratukas, paspirtukas“ ugdytiniai ne tik pademonstravo savo žinias apie aplinkai draugiškas susisiekimo priemones, bet ir patobulino meninę kompetenciją. Laisvai pasirinkta technika vaikai atliko meninius darbelius, kurie eksponuojami „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio lauko klasėje ir Tytuvėnų lopšelyje-darželyje.

Projekto „Saugus, aktyvus ir sveikas“ veiklą „Rieda du ratukai“ vainikavo aktyvių sporto rungčių varžybos lopšelių-darželių stadionuose. Dėl karantino metu įvestų apribojimų skirtingų grupių vaikams negalima dalyvauti bendrose veiklose, todėl kiekvienos grupės ugdytiniai rungtyniavo tarpusavyje. Ugdytiniai atliko smagias dėmesio koncentracijos ir greitos reakcijos reikalaujančias užduotis „Kas greitesnis?“, „Apvažiuok ir neužkliūk“ ir „Rieda ratelis, šoka kojelės“.

Veikla „Rieda du ratukai“ suteikė vaikams ne tik naujų žinių, bet ir džiugių akimirkų, leido būti spontaniškiems ir iniciatyviems. 

 
Veiklos „Rieda du ratukai“ „Kūlverstuko“ lopšelyje-darželyje akimirkos 
 
 
 

 

Pajudėjome visi, ir žiema mums nebaisi!

 

2020-02-10

 

Įgyvendindama Sporto rėmimo fondo lėšomis bendrai finansuojamą 2019-2021 m. projektą „Saugus, aktyvus ir sveikas“, „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio bendruomenė kartu su projekto partneriu – Tytuvėnų vaikų lopšeliu-darželiu 2020 m. sausio mėnesiui buvo suplanavusi veiklų ciklą „Kviečiame judėt visus – šaltis sportui nebaisus! Deja, ši žiema pateikė mums ne itin malonią staigmeną – vietoje laukto sniego ir šalčio sulaukėme gana nežiemiško oro. Tačiau mes rankų nenuleidome ir nusprendėme pritaikyti numatytas veiklas prie esamų oro sąlygų.

Šiaurietiškas ėjimas – puiki fizinio aktyvumo ir sveikatos saugojimo bei stiprinimo forma, tinkanti bet kurio amžiaus žmonėms, bet kokiu oru ir bet kuriuo metų laiku. Iš projekto lėšų įsigytas šiaurietiškas ėjimo lazdas pirmiausia išbandė ugdytinių tėveliai, vėliau prie jų prisijungė vaikučiai. Taisyklingai naudotis lazdomis „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio projekto dalyvius ugdymo įstaigos aikštyne mokė Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė Jadvyga Gedvilienė, o Tytuvėnuose užsiėmimus vedė visuomenės sveikatos specialistė Irmina Stonkienė. Jos papasakojo tėvams ir vaikams, kokia yra šiaurietiško ėjimo kilmė, paaiškino, kokią naudą gauna žmogaus kūnas: ėjimas, arba vaikščiojimas, – prigimtinė mūsų judėjimo forma, kuri gerina fizinį pajėgumą, jėgos ištvermę ir judesių koordinaciją. Šiaurietiškas ėjimas nuima dalį krūvio, tenkančio kojų sąnariams ir nugarai, o teisingai atliekami rankų mostai atpalaiduoja kaklo ir pečių raumenis. Specialistės taip pat pabrėžė, kad vaikščiojimas su lazdomis yra vienas paprasčiausių būdų pasimankštinti.

Šiaurietiško ėjimo užsiėmimai ne tik suteikė dalyviams naujų žinių apie pastaraisiais metais išpopuliarėjusį judėjimo būdą, bet ir sutelkė vaikus ir tėvus bendrai judriajai veiklai lauke.

Trečiąjį sausio sekmadienį yra švenčiama sniego diena. Nors ši žiema mūsų sniegu neapdovanojo, mūsų ugdytiniai nepraleido progos pasimėtyti baltomis imituotomis sniego gniūžtėmis. „Spinduliukų“ dienos socialinės globos grupės neįgaliems vaikams ugdytiniai kartu su įstaigos socialine pedagoge „gamino“ sniegą iš aliejaus ir krakmolo, kitų grupių ugdytiniai kartu su savo auklėtojomis grupėse glamžė ,,sniego gniūžtes“ iš balto popieriaus lapų. Vėliau visi vaikai, nešini „gniūžtėmis“, susirinko darželio aikštyne, kur pasimankštino su linksmosiomis meškutėmis Bela ir Meškute ir pasiskirstę į grupes atliko įvairias užduotis su popierinėmis „sniego gniūžtėmis“: mėtė jas į krepšinio lanką, per gimnastikos lankus, į spalvotas dėžes, netgi žaidė improvizuotą ledo rutulį! Reikėjo matyti, koks buvo ugdytinių azartas, kokios emocijos! Vėliau vaikai savo pagamintais papuošimais puošė lauko klasę ir joje „lipdė“ sniego senius iš balto popieriaus lapų pagamintų gniūžčių.

Žiemos veiklų ciklą vainikavo Kelmės sporto centre vykusi šventė „Aš ir tu – sportuokime kartu“, kurioje dalyvavo 250 Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio ir Tytuvėnų vaikų lopšelio-darželio „Pelėdžiukų“ ir „Voveriukų“ grupių ugdytinių, pedagogų ir tėvų. Šventės dalyvius ir organizatorius pasveikino sporto centro direktorius Vaidotas Monkevičius, „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio  direktorė  Lilija Paradnikienė ir „Zumbos“ būrelio mažieji šokėjai. Smagiai pasimankštinę su meškute sportininkai su tėveliais ir auklėtojomis nuskubėjo į sportines stoteles, kuriose atliko  įvairias užduotis. Ugdytiniai taip pat lenktyniavo sportinių estafečių ruože, kur užduotis atliko ir po vieną, ir poroje. Estafečių rungtys buvo suskirstytos į 2 amžiaus grupes: 3–4 m.  ir 5–7 m. Mažesnieji ugdytiniai dalyvavo estafetėse „Ledo ritulys“, „Slidės“, „Parašiutas“, „Surink sniego gniūžtes“, o vyresnieji – estafetėse „Ledo ritulys“, „Slidės“, „Taiklioji ranka“, „Pastatyk senį besmegenį“, „Nuvežk besmegenį“ ir „Permesk sniego kamuolį“.

Sporto šventė suteikė daug džiugių akimirkų visiems jos dalyviams. Renginyje dalyvavę ugdytinių tėvai dėkojo lopšelių-darželių pedagogams už jų entuziazmą ir nuolatinę vaikams patrauklesnių ugdymo formų paiešką bei pripažino, kad vaikų dalyvavimas sportiniuose renginiuose skatina mažųjų norą sportuoti ir ugdo bendruomeniškumo jausmą.

 

Žiemos veiklų ciklo akimirkos pateiktos vaizdo medžiagoje

 

 

 
 

„IŠRIEDĖJO DVIRATUKAS, O JĮ VIJOS PASPIRTUKAS“

2019-10-23

 
 
„Išriedėjo dviratukas, o jį vijos paspirtukas“

Read more: https://kulverstukas.webnode.com/news/isriedejo-dviratukas-o-ji-vijos-paspirtukas/
„Išriedėjo dviratukas, o jį vijos paspirtukas“

Read more: https://kulverstukas.webnode.com/news/isriedejo-dviratukas-o-ji-vijos-paspirtukas/
„Išriedėjo dviratukas, o jį vijos paspirtukas“

Read more: https://kulverstukas.webnode.com/news/isriedejo-dviratukas-o-ji-vijos-paspirtukas/

Rugsėjo–spalio mėnesiais Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio bendruomenė kartu su partneriu – Tytuvėnų vaikų lopšeliu-darželiu vykdė pirmąsias 2019-2021 m. įgyvendinamo projekto „Saugus, aktyvus ir sveikas“ veiklas. Jų metu buvo organizuoti ugdytiniams patrauklūs, jų žinias ir praktinius įgūdžius plečiantys kryptingi fizinio aktyvumo plėtrą ir kokybę skatinantys užsiėmimai, padedantys saugoti ir stiprinti fizinę vaikų sveikatą tenkinant saugumo, aktyvumo ir saviraiškos poreikius. Darželiuose vyko dviratukų ir paspirtukų paroda, inicijuotos šių judėjimo priemonių meninės dėlionės iš kamštelių, grupėse vyko saugaus eismo ir elgesio gatvėje taisyklių pakartojimas. Į pamokėles „Įsimink, išmok, pakartok“ pas vaikus atvyko policijos bičiulis Amsis. Rudeninę sportinę veiklą „Rieda dviratukas – vejas paspirtukas“, kurioje dalyvavo „Kūlverstuko“ ir Tytuvėnų vaikų lopšelių-darželių ugdytiniai ir pedagogai, vainikavo sportinės rungtys Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos stadione. Neabejingi šiam renginiui buvo ir „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio ugdytinių tėveliai, kurie aktyviai palaikė abiejų komandų rungčių dalyvius.

Rugsėjo ir spalio mėnesiais darželiuose vykusiuose užsiėmimuose dalyvavo 280 ugdytinių, 32 pedagogai, savanoris bei kiti ugdymo įstaigos specialistai. Vaikai ne tik smagiai leido laiką, stiprino žinias apie saugų eismą, ugdėsi sveikos gyvensenos įgūdžius, ekologinio sąmoningumo pradmenis ir socialines kompetencijas, bet ir stiprino pozityvų požiūrį į aktyvų poilsį lauke bei aplinkos neteršiančias transporto priemones.

 

Rudens veiklų akimirkas galite pamatyti žemiau pateiktoje vaizdo medžiagoje:

 

 

 
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas